Kavurucu Sıcaklar Sokakları Boşalttı, Sahiller Doldu Taştı

Afrika sıcakları olarak adlandırılan sıcak hava dalgasının etkisi altındaki Fethiye'de cadde ve sokaklar boş kalırken vatandaşlar öğle saatlerinden itibaren sahilleri doldurdu. 

  • 542
Kavurucu Sıcaklar Sokakları Boşalttı, Sahiller Doldu Taştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son bir haftada tıkanan Fethiye’nin cadde ve sokakları boş kaldı, ilginç görüntüler ortaya çıktı. 
Son iki hafta içerisinde İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerden Fethiye’ye gelenlerin oluşturduğu yoğun trafik nedeniyle trafik sorunu kabus haline gelirken, vatandaşlar, Afrika sıcaklarının etkisiyle serinlemek için sahilleri tercih edince cadde ve sokaklar boş kaldı, trafik neredeyse yok denilecek kadar azaldı.
Öte yandan Hava sıcaklığının 39 derece deniz suyu sıcaklığının ise 25 derece ölçüldüğü ilçede sahillerde adım atacak yer kalmadı.

Türkiye Afrika üzerinden gelmesi beklenen ekstrem bir sıcak hava dalgasıyla karşı karşıya. Uzmanlar son bir hafta öncesine kadar bu sıcaklık dalgasının ülkemizin dışında durabildiğini açıklasa da önümüzdeki haftayla birlikte bunun mümkün olmayacağı açıklandı. Sıcaklıkların 45-50 dereceler bandına çıkması bekleniyor.

Kavurucu Sıcaklar Sokakları Boşalttı, Sahiller Doldu Taştı  Kavurucu Sıcaklar Sokakları Boşalttı, Sahiller Doldu Taştı  Kavurucu Sıcaklar Sokakları Boşalttı, Sahiller Doldu Taştı

Bakmadan Geçme