Güncel

Güncel Haberleri

MUĞLA ZİRAAT ODALARI İL KONGRESİ YAPILDI

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan Muğla Ziraat Odaları il kongresinde genel merkez delegeleri yapılan seçim ile belirlendi.

FİNALİN ADI LOKMAN HEKİM ZİRVE SPOR KULÜBÜ

Türkiye Voleybol Federasyonu 2. Lig Playoff karşılaşmalarında çeyrek final ve yarı final maçlarında başarılı sonuçlar alan Lokman Hekim Zirve Spor Kulübü Playoff finallerine katılmaya hak kazandı.

MİNİK ÇOCUĞU SÜNNET ETTİRDİLER

Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, ihtiyaç sahibi bir ailenin çocuğunu sünnet ettirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPILDI

Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık belgeleri, Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildi.

BELEDİYE PERSONELİ YERDE BULDUĞU PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli Mehmet Tosun, Çalış bölgesinde ağaç budama çalışması sırasında yerde bulduğu yaklaşık 28 bin TL’yi sahibine teslim etti.

FETHİYE'DE TURAN KOVANCI, BODRUMDA HACI DALDA BAŞKAN OLDU

Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevlerinden ayrılan Bodrum ilçe Başkanı yerine Hacı Dalda, Fethiye İlçe Başkanı yerine Turan Kovancı atandı.

FTSO’NUN İK EĞİTİMİNDE YENİ TRENDLER İŞLENDİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) İnsan Kaynaklarında Yeni Trendler Eğitimine 35 Oda üyesi firma yetkilisi ve çalışanı katıldı.

PROF. DR. HAMİT YOKUŞ'A BESTE YARIŞMASINDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ VERİLDİ

Besteciler, Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Birliği Derneği (BESOM) tarafından düzenlenen - Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna, erişilmesi Atatürk tarafından hedef gösterilen çağdaş müzik eğitiminde ve dinletilerde kullanılmak amacıyla açmış olduğu - 100. Yıl Piyano İçin Çocuk Parçaları Beste Yarışması Final Konseri 19 Mart 2023 tarihinde CSO ADA Ankara Mavi Salon'da gerçekleştirildi.

SEYDİKEMER’DE “ALİ RIZA BAŞARIR RESİM SERGİSİ” GÖZ KAMAŞTIRDI

Seydikemer Kaymakamlığı, Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü ve Seydikemer Belediyesi, 21-26 Mart Orman Haftası ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü dolayısıyla, orman yangınlarına farkındalık oluşturması amacıyla “Ali Rıza Başarır Resim Sergisi” düzenledi. Ressam ve Heykeltraş Ali Rıza Başarır’ın gelirini depremzedelere bağışladığı birbirinden güzel resimler büyük beğeni topladı.

ÇİN'DEN FETHİYE’YE TİCARİ İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Fethiye Belediye Meclisi’nin geçen Kasım ayında gerçekleştirilen olağan toplantısında dostluk ve işbirliği imzalanması kararlaştırılan Çin'in Qingdao West Coast New Area Bölge Belediye Başkanlığı, Fethiyeli işadamlarını Çin’i ziyaret etmeleri ve iki bölge arasında ticari ilişkileri geliştirme çağrısında bulundu.

MARMARİS'TE 'DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ' ETKİNLİĞİ

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri dahilinde Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde fidan ve çocuklar için hazırlanan; tohumlu kalem, rüzgargülü, balon, puzzle, satranç ve kitaplar hediye edildi.

OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ'NDEKİ ETKİNLİK, DEPREMZEDE KADINLARA MORAL OLDU

Pandemi ve deprem gibi Türkiye'nin zor günlerinde üretim çalışmaları ile vatandaşın yanında olan Muğla Olgunlaşma Enstitüsü tarafından, deprem bölgesi Hatay'dan gelen misafirlere yönelik Muğla Halkası Workshop etkinliği gerçekleştirildi.

MARMARİS'TE RAMAZAN AYI ÖNCESİ CAMİLERDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Marmaris Belediyesi tarafından camilerde Ramazan ayı öncesi temizlik çalışması başlatıldı.

BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİ MÜSTEŞARI KAYMAKAM KARAMAN'I ZİYARET ETTİ

Bulgaristan Büyükelçi Müsteşarı Ivaylo Nikalov, Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman'ı ziyaret etti.

AKBUGA’DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Cemal Akbuga, geçtiğimiz haftalarda göreve başlayan ADD (Atatürkçü Düşünce Derneği) Başkanı Filiz Topçu'yu ziyaret etti.

LİKYA KARNAVALI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YARIN YAPILACAK

13. Uluslararası Fethiye Festivali Likya Karnavalı bilgilendirme toplantısı yarın saat 13.30’da Fethiye Belediyesi Meclis Salonunda yapılacak.

RAMAZAN AYINDA BESLENME UYARISI: “RAMAZAN AYINDA NASIL BESLENİLİR?”

Ramazan Ayı'nda doğru beslenmenin önemine dikkat çeken Uzman Diyetisyen Gamze Arsal, iftar ile sahurun düzgün ve sağlıklı yapılması gerektiğinin altını çizdi.

MENTEŞE BELEDİYESİ HER GÜN 3 BİN KİŞİLİK İFTAR YEMEĞİ VERECEK

Menteşe Belediyesi Ramazan ayı hazırlıklarına başladı. Ramazan ayı boyunca her gün bir hayırseverin sağladığı erzak ile 3 bin kişilik 4 çeşit iftar yemeği verilecek. Belediyenin aşevinde özenle hazırlanacak iftar yemeği, Perşembe günleri pazar kurulması nedeniyle Cumhuriyet Okulu bahçesinde diğer günler pazar yerinde verilecek.

2 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Haftası etkinlikleri çerçevesinde Muğla’da 2 bin fidan toprak ile buluşurken, fidanlar Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlar adına oluşturulan hatıra ormanına dikildi.

Toplam 22282 haber.