Siyaset

Siyaset Haberleri

KAAN KÜRŞAT GÖNÜL MHP'DEN RESMEN ADAY ADAYI

28. Dönem MHP Muğla Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan H. Kaan Kürşat Gönül MHP başvurusunu gerçekleştirdiği MHP Genel Merkezinde yaptığı açıklamada “Mevzubahis vatan, güvencemiz milletimiz hedefimiz istikbaldir.” dedi.

MHP'Lİ TAŞKIN, "BEN DE VARIM" DEDİ

Fethiye’nin genç iş insanlarından Sadi Taşkın, Milliyetçi Hareket Partisi’nden TBMM 28. Dönem Muğla Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulundu.

SEÇMEN LİSTELERİ BUGÜN ASKIYA ÇIKARILACAK

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için takvim işliyor. Cumhurbaşkanı adaylığı için başvurular dün başladı. Seçmen listeleri de bugün askıya çıkarılacak. Peki, 14 Mayıs’a kadar süreç nasıl olacak?

BALABAN, "ÇANAKKALE ZAFERİNİN 108'İNCİ YIL DÖNÜMÜ"

AK Parti Muğla Milletvekili aday adayı Ecz. Işıl Balaban,” 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında ‘Tarihin en ihtişamlı direniş destanı olan Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümünü büyük bir onur, övünç ve heyecanla kutluyoruz’ ifadelerini kullandı.

KULLUKÇU GENEL MERKEZDE ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili aday adayı Özgür Kullukçu, 28. dönem TBMM seçimi için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İLÇE BAŞKANI ADAY ADAYI…

DEVA Partisi Milas İlçe Başkanı Süleyman Demirtaş, 14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri için başkanlık görevinden istifa etti. Demirtaş’ın istifasının ardından ilçe yönetimi kendi arasında toplanarak yeni ilçe başkanını belirleyecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 81 İL VALİLİĞİNE ‘SEÇİM TEDBİRLERİ GENELGESİ’ GÖNDERDİ

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine ‘İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması’, ‘Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler’, ‘Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler’ ve ‘Diğer Hususlar’ konu başlıklarını içeren toplam 61 maddelik “Seçim Tedbirleri Genelgesi” gönderdi.

MERAL AKŞENER 6’LI MASAYA GERİ DÖNDÜ!

Son dakika… İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 6’lı masaya geri döndü. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi’ne gelerek Akşener ile toplantı gerçekleştirdi.

CHP’Lİ ALBAN ARŞİVİ AÇTI UYARISINI HATIRLATTI 

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, 3 yıl önce depremle ilgili kurumları uyardıklarını fakat bu konuda hiçbir hazırlık yapılmadığını söyledi.

GİRGİN: EYT’DE EKSİK KALANLARI BİZ TAMAMLAYACAĞIZ

Bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda EYT yasası görüşüldü ve kabul edildi. “EYT sorununun bütün emeklilik sistemini hakkaniyetli bir yapıya dönüştürecek şekilde çözümü ilk seçimden sonra Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında olacaktır. EYT’de eksik kalanları biz tamamlayacağız” diyen CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:

İYİ PARTİ’DEN BİR DİZİ ZİYARET

İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları, Belediye Meclis Üyesi Ayşe Çiftçi, Kadın Kolları Başkanı Hülya Yörenti ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Fethiye’de konaklayan depremzedeler ve Fethiye Muhacirler Sosyal Dayanışma Derneğine ziyarette bulundu. Başkan Turgutoğulları, depremzedelerin sorunlarını dinlediklerini ve Muhacirler Sosyal Dayanışma Derneği’nin de görüşlerini aldıklarını belirtti.

PINAR NEBİOĞLU, İYİ PARTİ SAFLARINDA

İYİ Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’na katılımlar devam ediyor. Geçtiğimiz dönemlerde de siyasetin içinde yer almış olan iş insanı Pınar Nebioğlu, İYİ Parti saflarına katıldı. 

KARACA’DAN İYİ PARTİYE ZİYARET

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İYİ Parti İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları ve yönetimini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında genel seçimler hakkında istişare yapıldı.

BAŞKAN OKTAY, KILIÇDAROĞLU’NU MARMARİS’E DAVET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, yapımına başlanan yeni belediye hizmet binası, katlı otopark, kültür merkezi projeleri ve diğer çalışmalarla ilgili sunum yaparak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu Marmaris'e davet etti.

İYİ PARTİ’DEN SEÇİM ÖNCESİ İSTİŞARE KAHVALTISI

İyi Parti İlçe Başkanı Tolga Turgutoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, Asmaaltı Kahvaltı adlı mekânda istişare kahvaltısı gerçekleştirdi. 

İYİ PARTİ’DEN TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

İyi Parti Yeni Mahalle temsilcisi Sabahi Gürbüz’ün girişimleriyle Yenimahalle’de yaşlı bir hastaya tekerlekli sandalye hediye edildi.

BAŞKAN KOYUNCU’YU İLK ZİYARET EDEN ÖZGÜR KULLUKÇU OLDU

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Özgür Kullukçu, CHP Fethiye İlçe Başkanlığına seçilen Mustafa Koyuncu’yu ziyaret etti.

KULLUKÇU, MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye eski İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

İL BAŞKANI METE’DEN VEDA ZİYARETİ

Önümüzdeki günlerde milletvekili aday adaylığını açıklamasını beklenen AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Fethiye ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Toplam 2465 haber.