Eğitim

Eğitim Haberleri

MENTEŞE’DE İSTİKLAL MARŞI’NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Muğla’nın Menteşe ilçesinde Ortaokullar arası İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

KÖYCEĞİZ'DE İSTİKLAL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması ilçe finali gerçekleştirildi.

YÖK: BAHAR DÖNEMİNİN AÇILIŞI İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR ERTELENDİ

Yüksek Öğretim Kurumu, bahar döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini duyurdu.

GELECEĞİN GAZETECİLERİ ‘İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ’Nİ ARAŞTIRDI

Muğla Bilim ve Sanat Merkezi Medya Okuryazarlığı Atölyesi öğrencileri koordinatör öğretmenleri Dr. Ayşe Tosun ile dünyanın en önemli sorunu haline gelen 'İklim değişikliği' konusunu uzmanından soru cevap şeklinde gerçekleştirdi.

JANDARMADAN MİNİKLERE TRAFİK KURALLARI EĞİTİMİ

MUĞLA (İHA) – Muğla İl Jandarma Komutanlığı Menteşe Jandarma Trafik timleri tarafından ilköğretim okullarda trafik kuralları hakkında eğitimler veriliyor.

MUĞLA’NIN MOTİFLERİ GELECEĞE AKTARILIYOR

Muğla'da, Olgunlaşma Enstitüsü'nce yürütülen Motiflerin Dili Muğla projesiyle yörenin kayıt altına alınan motifleri, asırlık tezgahlarda dokunarak geçmişten geleceğe taşınıyor.

KÖYCEĞİZ’DE HALK EĞİTİM FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Kaymakam Mustafa Maslak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne kurslar hakkında bilgi almak ve devam eden kursları yerinde görmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.

KÖY YAŞAM MERKEZİ’NDE 3 KUŞAK BİRLİKTE EĞİTİM GÖRÜYOR

Muğla'da kullanılmayan 59 köy okulu, Köy Yaşam Merkezleri olarak kazandığı yeni kimliğiyle 3 kuşağın bir arada eğitim gördüğü eğitim yuvalarına dönüştürüldü. Muğla'nın Milas İlçesi Akkovanlık Mahallesi'nde yıllardır kapalı olan okul, Köy Yaşam Merkezi'ne dönüştürülerek okul binasında anasınıfı, ilkokul ve halk eğitim kursu açıldı. Akkovanlık köyünde okula sabah anneleri ile birlikte gelen anasınıfı ve ilkokul öğrencileri sınıflarında derse girerken anneleri de aynı binada açılan halk eğitim kursunda halı dokuyorlar.

MUĞLA İL MİLLİ EĞİTİM’DE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Muğla İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yılsonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ORTACA BELEDİYESİ EKİPLERİNE ‘TEMİZ İŞ SAĞLIĞI” EĞİTİMİ

Ortaca Belediyesi tarafından temizlik işlerinde ve diğer birimlerde çalışan personele yönelik 'Temel İş Sağlığı Güvenliği' eğitimi verildi.

KÖYCEĞİZ’DE “TASARIM ODAKLI DÜŞÜNME” ATÖLYE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi'nde 'Tasarım Odaklı Düşünme' atölye çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

ÖĞRETMENLERE BİSDEM ÇALIŞTAYI

Bilimsel Sorgulama Destekli E-Mentörlük (BİSDEM) projesi Öğretmen Çalıştayı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

KÖYCEĞİZ’DE YAŞLILAR YOGA ÖĞRENİYOR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 60 yaş üstü bireyler yoga faaliyetlerine katılarak gençleşmeye çalışıyor.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇAY, KÖYCEĞİZ’DE TARIM UYGULAMALARINA KATILDI

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde incelemek için Köyceğiz'e gelip, tarım uygulamalarına katıldı.

18 PERSONELE EĞİTİM VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığının 2022 Yılı 2. Dönem Geliştirme Eğitimleri Muğla'da gerçekleştirildi

MUĞLA’DA 7 BİN 839 ÖĞRETMEN KARİYER BASAMAKLARI SINAVINA GİRECEK

Muğla'da 19 Kasım 2022 Cumartesi günü 7 bin 839 Öğretmen Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'na girecek.

KÖYCEĞİZ DEVLET HASTANESİ YANGIN TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesi Devlet Hastanesi'nde 2022 yılı Hastane Afet ve Acil Durum Planı çerçevesinde yapılması öngörülen uygulama tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

MUĞLA’DA OKULLARIN BASKETBOL POTALARINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÜRETİYOR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesinde yer alan il genelindeki 22 ilkokul için basketbol potası ve pinpon masası üretiyor.

TAZELENME ÜNİVERSİTESİ KÖYCEĞİZ KAMPÜSÜ SPOR DERSİ İLE AÇILDI

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde Prof. Dr. Muammer Tuna Başkanlığı'nda kurulan Tazelenme Üniversitesi Köyceğiz Kampüsü, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına spor dersi ile başladı.

Toplam 1140 haber.