'WORLD ACRO CUP' ETKİNLİĞİ ÖLÜDENİZ'DE BAŞLADI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Valiliği, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Fethiye Kaymakamlığının katkılarıyla Türkiye Hava Sporları Federasyonu (THSF) ile Uluslararası Hava Sporları Federasyonunun (FAI) onayıyla ve Babadağ Teleferik'in organizasyonuyla bu yıl ilk kez düzenlenen 'World Acro Cup' etkinliği tören ile başladı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

Babadağ 1700 metre pistinde gerçekleşen törene Fethiye protoklünün yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Hava Sporları Federasyonu, Muğla Valiliği, Güney Ege Kalkınma Ajansı yetkilileri ve sporcular katıldı. 49 ülkeden 420 sporcunun katılım yapacağı etkinlikte, wingsuit, base jump, speed fly, tandem yamaç paraşütü gösterisi yapılacak. Türkiye Akro Kupası ve Word Acro Cup yarışlarının düzenleneceği etkinlik, 2 Ekimde sona erecek. Babadağ'ın 1700 metre pistinde düzenlenen açılış töreninde konuşma yapan Kaymakamımız Alper Balcı, Babadağ'a yapılan teleferik ile Fethiye'nin, Türkiye'nin yeni bir destinasyon kazandığını belirtti. 

BU ETKİNLİĞE KATILMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Kaymakam Balcı, "Bu etkinliğe katılmaktan çok mutluyum. Fethiye ve Ölüdeniz yeni bir destinasyon kazandı. Tesisi ilçeye kazandıran Kenan Kıran'a teşekkür ediyorum. Tesis ile uluslararası bir etkinlik ilçede yapılabiliyor. Pandemide çok vakit kaybettik. Kaybedilen zamanı bu gibi organizasyonlarla kazanmamız lazım. Katılan tüm sporculara da özgürleşmek için Fethiye’yi seçtikleri için teşekkürler. Önümüzdeki yıl kategori 1’de bu etkinliği gerçekleştirelim” dedi.
'WORLD ACRO CUP' ETKİNLİĞİ ÖLÜDENİZ'DE BAŞLADI

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN