Sokağa çıkma kısıtlamasında hareketsiz kalınmıyor

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporcuların hareketli yaşamdan kopmaması ve pandemi sürecinde ev ortamında egzersizlerine devam etmeleri için sosyal medya üzerinden canlı yayın yapıyor.

Geleceğin şampiyon sporcularının belirlenmesi için Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce hafta içi 13.00-16:00 saatlerinde sporculara pandemi kurallarına uygun olarak spor salonlarında antrenörler eşliğinde çalışmalar devam ediyor. Hafta sonları ise 14.00-14.45 saatleri arasında sporcular online olarak antrenmanlarına devam ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sporcuların ve ailelerin hareketsiz kalmaması için Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından canlı olarak antrenmanlar devam ediyor.
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada, “Amacımız sporu geniş kitlelere yaymak ve spor kültürünü yerleştirerek çocuklarımıza sporu sevdirmek istiyoruz. Hafta sonları sokağa çıma kısıtlaması olduğu dönemde çocuklarımızı aileleriyle birlikte spor yapmaya teşvik ediyoruz. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden yaptığımız canlı yayınlara öğrencilerimiz ile aileleri yoğun bir şekilde katılım gösteriyorlar. Bende buradan tüm Muğla halkını hafta sonları spor yapmaya davet ediyorum. Gençlerimize ve ailelerine sporsuz kalmayın, sağlıklı kalın diyor, evde kalın hareketsiz kalmayın diyorum” dedi.

Bakmadan Geçme