ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN ANISINA ÖZEL SERGİ

Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Fethiye Belediyesi katkılarıyla Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu'nda şiddet mağduru kadınların anısına özel resim sergisi açıldı. Açılışa İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, Deva Partisi İlçe Başkanı Saniye Kulaç, ADD Başkanı Nursel Türetken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Zeynep Durgut

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında resim sergisi, enstalasyon ve söyleşi programı düzenlendi. Özer Olgun Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen programa yoğun katılım sağlandı. Etkinlikte Ressam Melike Polat Topal’ın birbirinden özel sergiler yer aldı. Açılış kokteyli ile başlayan program toplumsal cinayet kodları üzerine gerçekleştirilen söyleşi ile son buldu.
“BİZİM EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ CEHALET”
Açılışta konuşan Ressam Melike Polat Topal, “Kadınlarımızın haklarını ve özgürlüklerini geri alabilmeleri için cesaret ve bilgiye ihtiyaçları var. Bizim aslında en büyük düşmanımız cehalet. Savaşmamız gereken şeyin bu olduğunu düşünüyorum. Mitolojilerde anlatılan olağan üstü olaylar bir toplumun potansiyeli hakkında bilgi verir. Gerçek değil gibidirler ama farklı bir dille aslında gerçeği anlatırlar. Mesele işin özünü kavrayabilmektedir. Fethiye Kent Konseyi Kadın Meclisi beni bu kadar anlamlı bir sergiyi açmaya davet ettikleri zaman, bu mücadelede bir katkım olacağı için çok mutlu oldum. Şiddete maruz kalmış kadınların anısına düzenlediğimiz, tamamı benim eserlerimden oluşan bu serginin hepimize yeni umutlar getirmesini dilerim” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN