• Haberler
  • Siyaset
  • Seydikemer'de Yeni İttifak İddiası Başlamadan Bitti 

Seydikemer'de Yeni İttifak İddiası Başlamadan Bitti 

Seydikemer'de Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimlerle ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır önemli açıklamalarda bulundu.

  • 1047

Seydikemer’de Cumhur İttifakına karşı yapılan İyi Parti ittifakının nasıl sona erdiğini anlatan Daydır, AK Partiden Aday Adayı olan Ramazan Kaynak’ın, Demokrat Parti’den aday olacağını iddia etmesiyle aday belirleme süreçlerinin geciktiğini ifade etti. 

Ramazan Kaynak’la Kurulacak İttifak Başlamadan Bitti 

CHP genel merkezin İyi Partiyle ittifakın iyi yönde gitmediğini söylemesi üzerine ittifaktan vazgeçildiğini belirten Başkan Cemil Daydır, Ramazan Kaynak’ın, İyi Parti adayı Harun Sağır’ın adaylıktan çekileceğini yeni başkan adayının ise Demokrat Parti çatısı altında kendisi olacağını söylemesi üzerine yeni ittifak çalışmasına girdiklerini kaydetti. Ramazan Kaynak’ın da adaylıktan vazgeçmesi üzerine Seydikemer’de CHP’den Özgür Büyükçoban’ın aday gösterildiğini açıkladı.  

Seydikemer'de Yeni İttifak İddiası Başlamadan Bitti 

“Kendi Adayımızı Çıkardık”

CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır konuşmasında, “İyi parti ile yapılan ittifakı yeniden değerlendirdik. Bunun için Ankara’ya genel merkeze kadar gittik. Genel merkez de artık başka bir partiden aday çıksın bu süreç İyi Parti ile gitmiyor dediler. Bu süreçte İyi Parti adayımız, Demokrat Parti adayı ile yola çıkmaya karar verdi. O aday da Ramazan Kaynak arkadaşımız. Ramazan Kaynak arkadaşımız bize geldi dedi ki “İyi Parti adayı Harun Sağır bey benim başkanlığımda Demokrat Parti çatısı altında birleşerek bir yola çıkmayı kabul etti” dedi. Bende bu süreci Muğla’ya götüreceğimi söyledim. İlde 4 gün süre ile buluşma bekledik ve en sonunda Ramazan arkadaşımız “bu süreçten çekildim” dedi. İyi Parti adayımız da bu süreçten çekildi. Biz bu süreci Seydikemer’de birlikte yürütmek için elimizden gelen teveccühü gösterdik ve onları bekledik. En sonunda da kendi adayımızı çıkardık” dedi.

Seydikemer'de Yeni İttifak İddiası Başlamadan Bitti 

Bakmadan Geçme