Ortaca Belediyesi'nden çevre kirliliğini önleme çalışması

Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına çalışmalar yürüten Ortaca Belediyesi ilçe genelinde dört noktaya Mobil Atık Getirme Merkezi'ni yerleştirdi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Ortaca Belediyesi “Temiz bir gelecek” ve “Sürdürülebilirlik” hedefi kapsamında gerçekleştirilen; okullarda atık yağ toplama kampanyası, ilçedeki okullara ve esnaflara sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi verilmesi çalışmalarına bir yenisini daha eklendi. Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışmaları çerçevesinde, ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilen Mobil Atık Getirme Merkezleri ile “Sıfır Atık” hedefine bir adım daha yaklaşıldı. “Sıfır Atık, Sıfır Kayıp!” sloganıyla yola çıkılan Mobil Atık getirme Merkezlerine vatandaşlar tarafından karışık ambalaj atığı, tekstil atığı, elektronik atık, bitkisel atık yağ, atık pil, oyuncak ve kitap atığı, ilaç atığı olmak üzere 7 türde atık bırakılabilecek.
Eski hastane önüne, Kültür Park yanına, Dalyan Mahallesi ve Sarıgerme Mahallesine yerleştirilen mobil atık getirme merkezleri ile atıkların tek bir çatı altında dağılmadan ve çöplerin arasına karışmadan toplanması hedefleniyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN