Öğrencilerden Başkan Otgöz'e ziyaret

Seydikemer Gerişburnu Ömer Aygün İlkokulu öğrencileri, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz'ü makamında ziyaret etti. İlk defa Başkanlık makamını ziyaret eden minik öğrencilerin merak ettiği sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Otgöz, 'Hedefleriniz olsun. Doktor olacağız, avukat olacağız, mühendis olacağız, İHA'ları, SİHA'ları biz de yapacağız deyip kendinize bir hedef koyun. Biz, bu ülkeyi sizlere bırakacağız. Geleceğin güvencesi sizlersiniz' ifadelerini kullandı. 

  • 393
Öğrencilerden Başkan Otgöz'e ziyaret
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz makamında bu kez minik öğrencileri ağırladı. Gerişburnu Ömer Aygün İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri, öğretmenleri Burcu Koparal ve Gerişburnu Mahalle Muhtarı Ramazan Küçükekiz ile birlikte Başkan Otgöz’ü ziyaret ettiler. İlk defa Belediye Başkanlık makamını gören minik öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunurken; Başkan Otgöz’e görevi, mesleğini sevip sevmediği, Belediye Başkanlık görevinin zorluklarını, Seydikemer Belediyesi’nin tarihi, belediyenin çalışmaları, Cumhurbaşkanı olup olmak istemediği gibi sorular yönelttiler. 
Başkan Otgöz’e ziyareti kabul ettiği için teşekkür eden Gerişburnu Ömer Aygün İlkokulu öğretmeni Burcu Koparal, öğrencilere Kaymakamlık, muhtarlık ve belediye başkanlık makamlarını tanıtmak istediklerini belirtti. Başkan Otgöz ile bir süre sohbet eden Koparal, okul hakkında bilgiler verdi. 
Daha sonra öğrenciler merak ettikleri soruları Başkan Otgöz’e sordular. Öğrencilerin bütün sorularına samimiyetle cevap veren Başkan Otgöz; “Bizim en büyük hayalimiz Seydikemer’in imar planını hayata geçirmek. Bunu da yarın masaya yatıracağız. Çarşamba günü Muğla Büyükşehir Belediyesi ile görüşeceğiz. İnşallah en kısa zamanda hayata geçireceğiz” dedi. 

HaberÖğrencilerin 2023 yılı hedefleriniz nedir sorusuna cevap veren Başkan Otgöz; “Gelecek sizsiniz. Siz olmadan güzel bir Türkiye olmaz!  Biz çocukları o yönden çok önemsiyoruz. Ama sizlerin çok çalışması, üretmesi lazım. Hedefleriniz olsun. Doktor olacağız, avukat olacağız, mühendis olacağız, İHA’ları, SİHA’ları biz de yapacağız deyip kendinize bir hedef koyun olur mu? Biz, bu ülkeyi sizlere bırakacağız. Geleceğin güvencesi sizlersiniz” ifadelerini kullandı.
“SİZLERE HİZMET VERMEK BİZLERİ MUTLU EDİYOR”
Belediye Başkanlığı görevini meslek olarak değil ‘hizmet aracı’ olarak gördüğünü ifade eden Başkan Otgöz; “İnsanlara faydalı oldukça bizler daha çok mutlu oluyoruz. Yaptığımız eserler gün yüzüne çıktıkça biz onlarla mutlu oluyoruz. Ama başarısız olduktan sonra mesleğinde mutlu olma şansın yok! Yaptığınız işleri isteyerek ve severek yapıyorsanız o kadar mutlu olursunuz. Sizlere hizmet vermek bizleri mutlu ediyor” diye konuştu.
“GÜZEL BİR HAYAT YAŞAMANIZ İÇİN ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ”
Belediye Başkanının görevleri hakkında bilgi veren Başkan Otgöz; “Belediye Başkanı şehrin büyümesi gelişmesi için ne gerekiyorsa onu yapar. Ancak 5216 sayılı Kanuna göre bir kısım görevler Büyükşehir’in bir kısım görevler bizde. Bunlar ayrıldı. Biz; temizlik işlerini yapıyoruz. Sizler, çöpünüz alınmadığı zaman bizleri bulacaksınız. Yollarınız yapılmadığı zaman bizleri bulacaksınız. Ufak tefek işlerde büyükşehri aramayacaksınız. Görevlerin hepsini, sizlerin güzel bir hayat yaşaması, güzel bir şehirde olmanız için biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Belediye herkesin! Ayrım yapılmaz. Şu parti bu parti olmaz. Başkan seçilene kadar partili olur, seçildikten sonra rozeti bırakır ve ayrım yapmadan hizmet yapar” ifadelerini kullandı. 
HaberÖğrencilerin Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz sorusuna ‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya lideri’ diyerek cevap veren Başkan Otgöz; “Dünyada söz sahibi Cumhurbaşkanımız varken bizim oraları düşünmek gibi bir amacımız yok. Bizde burada güzel hizmetler yaparak görevimizi sürdürüyoruz” dedi.
Ziyaretin bitiminde öğrencilerle toplu olarak hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Otgöz burada öğrencilerin derslerini aksatmadan çalışmalarını isteyerek; “Çocuklar derslerinize çok çalışın. Öğretmeniniz üzmeyin, verdiği ödevleri günü gününe yapın” dedi.

Haber


 

Bakmadan Geçme