• Haberler
  • Kültür Sanat
  • Kültürel Miras Çocuk Çalıştayı Atölye Çalışmaları Köyceğiz'de Yapıldı

Kültürel Miras Çocuk Çalıştayı Atölye Çalışmaları Köyceğiz'de Yapıldı

Muğla'nın Köyceğiz Bilim ve Sanat Merkezinin düzenlediği '1. Kültürel Miras Çocuk Çalıştayı' atölye çalışmaları ile başladı.

  • 445

Çalıştay’ın 1. Günü Kaunos Antik Kentinde; Aydın, Fethiye ve Köyceğiz Bilim ve Sanat Merkezi’nden toplam 140 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. İlk gün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Doç Dr. Ufuk Çörtük, "Arkeolojik kazı nasıl yapılır?” atölye çalışmasını yaptı. Doç. Dr. Ufuk Çörtük önemli bilgiler verdi. Çalıştay’ın 2. Gününde Kaunos Antik kentinde Aydın Merkez, Fethiye, Menteşe, Marmaris, Köyceğiz Bilim ve Sanat Merkezlerinden 145 öğrencinin katılımıyla tarihi mekân ve dokularla ilgili resim ve heykel atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Köyceğiz BİLSEM Görsel Sanatlar Öğretmeni Arzu Deveci “Resim-Heykel” Atölyesinde “Hayalimdeki Kaunos Antik Kenti” konulu Resim Çalışmaları, “Kaunos Sikkeleri” ve “Kaunos Aslanı” konulu Heykel Çalışmaları yaptı.

Köyceğiz Bilim ve Sanat Merkezi’nin düzenlediği “1. Kültürel Miras Çocuk Çalıştayı”na Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kerem Karahan katıldı.

Bakmadan Geçme