Eğitim

Eğitim Haberleri

BODRUM BELEDİYESİ'NDEN EĞİTİM KURUMLARINA DESTEK

Bodrum Belediyesi ekipleri, yılbaşından yana ilçedeki 33 okulda tamirat ve tadilat işlerini tamamladı. Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, 1 Ocak- 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen talepler doğrultusunda yarımada genelinde 2022-2023 eğitim öğretim yılına hazırlanan 33 ayrı okulda çalışmalar yürüttü. Okullardaki ihtiyaçlar doğrultusunda ekipler, elektrik tesisatından sıhhi tesisat işlerine, marangoz işlerinden demir çalışmalarına, boya işlemlerinden veri enerjilerine kadar eksiklikleri ve tamiratları tamamladı.

Muğla’da anasınıfları ve birinci sınıflar için kura heyecanı yaşanacak

Muğla'da okulöncesi eğitimine ve ilkokul birinci sınıfa başlayacak olan öğrenciler için şube ve öğretmen belirleme kuraları çekilecek.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BAŞKAN GÜMÜŞ’TEN KARANFİLLİ KARŞILAMA

2022-2023 eğitim-öğretim yılı kaydı için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ni tercih eden öğrenciler ve aileleri karanfillerle karşılandı.

Köyceğiz'de Halk Eğitim faaliyetleri görüşüldü

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme planlama toplantısı yapıldı.

Muğla’da okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Muğla'da yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Muğla’da eğitimde iyi örnekler yarışıyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Eğitimde İyi Örnekler' yarışmasında il değerlendirme süreci başladı. İl genelinde 313 örnek proje en iyi olmak için yarışıyor.

YKS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

YKS tercih sonuçları üniversite sınavına giren adayların gündeminde bulunuyor. YKS tercih sürecinin bitmesiyle beraber YKS tercih sonuçları beklenmeye başlanmıştı. Üniversite tercih sonuçları ÖSYM'nin sitesinden duyuruldu.

KÖYCEĞİZ’DE MİNİKLERİN YAPTIĞI MODEL UÇAKLAR UÇMAYA HAZIR

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde çocuklar düzenlenen kurslarda model uçak yapmayı öğreniyorlar.

BODRUM’A 3 YENİ OKUL MÜJDESİ

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Mumcular Mahallesi'ne eğitim yatırımları müjdesi verildi. Bir ilkokul, bir ortaokul ve bir bağımsız anaokulu binasından oluşacak 3 yeni okul yatırımının 2023 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor.

FETHİYE YENİ BİR EĞİTİM YUVASINA KAVUŞUYOR

Fethiye’nin Bozyer Mahallesi’nde inşaatı tamamlanmakta olan 16 derslikli okulu, Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Başkanı Mustafa Mete Okulu ve Mahalle Muhtarı Bayram Kaşlı ziyaret ederek çalışmaları incelediler.

Kpss iptal edildi

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2022 lisans oturumu sorularına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verilmesi sonrasında son dakika haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. ÖSYM Başkanı Ersoy’un yaptığı açıklamaya göre 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiği açıklandı.

ÇOCUK BİLİM PARKI YAZ AYLARINDA DA ZİYARETÇİLERİN İLGİ ODAĞI

Geçtiğimiz aylarda kapılarını yeniden açan Menteşe Belediyesi Bilim Parkı Haziran ve Temmuz aylarında 3 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı. Yaz mevsiminde çocukların yoğun ilgi gösterdiği Menteşe Belediyesi Bilim Parkı sayesinde çocuklar, hem öğreniyor hem de eğleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ALIMI İÇİN SÖZLÜ SINAV MUĞLA'DA BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sürecine ilişkin takvim doğrultusunda gerçekleştirilen sözlü sınav uygulaması, Muğla'nın Menteşe ilçesi Halk Eğitimi Merkezi'nde başladı.

BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ TDV MUĞLA'DAN

2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısı ile icra edilen programlar çerçevesinde Muğla’da görevli  din görevlileri arasında bilgi yarışması düzenlendi.

MUĞLA’DAKİ OKULLARIN GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASINI MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ YAPIYOR

Millî Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkn farklılıklarını azaltmak, eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi ile Muğla'da projede seçilen temel eğitim okulların alt yapısını güçlendirilme, eğitim ortamları zenginleştirilme çalışmaları devam ediyor.

MUĞLA BİLSEM ÖĞRENCİLERİ 2022 TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

Muğla Bilim ve Sanat merkezi öğrencileri 'Kutup Araştırma Üsleri İçin Yenilenebilir Bir Enerji Sistemi Tasarımı' adlı projeleriyle 2022 etkinliklerinde yapılan 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasında Türkiye 3'üncüsü oldu.

ÇOCUKLARA 26 FARKLI BRANŞTA ÜCRETSİZ KURS

Menteşe Belediyesi'nin alanında uzman eğitmenleri tarafından; ahşap boyama, bağlama, ebru, gitar, güzel yazı, halk oyunları, hızlı okuma, keman, kilim dokuma, makrome örgü, model uçak (Ata), mozaik, origami, resim, ritim atölyesi, takı tasarım, futbol, karate, basketbol, kort tenisi, masa tenisi, jimnastik, pilates, satranç, dans ve basketbol olmak üzere toplam 26 farklı alanda verilen yaz kursları yoğun katılımlar ile devam ediyor.

ÖZEL FETHİYE’DE LGS’DE TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

Özel Fethiye Eğitim Kurumları akademik alandaki başarılarına bir yenisi daha ekledi. Özel Fethiye Eğitim Kurumları 2022 LGS de 500 tam puan alarak Türkiye Birincisi oldu. Ayrıca bugün açıklanan LGS yerleştirme sonuçları ile de 2022 LGS de 500 tam puan alarak Türkiye 1.si olan 8. Sınıf öğrencisi Aslı Koçak Galatasaray Lisesi’ne yerleşti. İki sevinci bir arada yaşayan okul öğrencisi Aslı Koçak’ı ve ailesini okulda yapılan törenle tebrik etti.

Okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlanıyor

2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları ara vermeden devam ediyor. 13 ilçede büyük onarım ve güçlendirme çalışmaları, temel eğitim okullarının yenilenmesi, çehresinin güzelleştirilmesi gerçekleştirilirken yatırım programında yapımına başlanan yeni okul binalarının inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, sahada devam eden çalışmaları yerinde incelemek üzere Yatağan ilçesini ziyaret etti.

Toplam 1129 haber.