FETHİYE TURİZM KONSEYİ TOPLANTISINDA EMITT VE LONDRA FUARLARI KONUŞULDU

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Fethiye Turizm Konseyi toplantısında, 08-11 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirecek 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katılım ve Londra Turizm Fuarı'na ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

FTSO Meğri Salonu’nda 21 Kasım 2022 tarihinde Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlkay Tugay, Fethiye Turizm Danışma Bürosu Müdürü Saffet Dündar, Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK Bölge Temsilciliği Başkanı Özgen Uysal, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı ve FTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muhammet Kökten, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, FTSO Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Kaya, İMEAK DTO Fethiye Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Barış Özgür İbiş, Göcek Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Onur Ugan, FTSO Genel Sekreteri Ezgi Kullukçu, Fethiye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Gencay Güngör katıldı.

Toplantıda ilk olarak 08-11 Şubat 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirecek 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) katılım konusu değerlendirildi. Fuara katılım talebinin yoğun olduğunu belirten konsey üyeleri, geçen yıl Fethiye standının yer aldığı konumdaki 133 metrekare alanda yoğun ve faydalı bir tanıtım çalışması için gerekli hazırlıkların yapılacağını kaydetti. 

Toplantıda 4-7 Kasım 2022 tarihleri arasında Londra’da gerçekleştirilen World Travel Market-WTM Londra Turizm Fuarı’na ilişkin de değerlendirmeler yapıldı. YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, fuarın genel havası ve katılımcılarla yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi. Sungur, yapılan görüşmeler baz alındığında, 2023 yılı İngiliz pazarında bu seneki ivmenin tekrarlanacağı öngörüsünü konsey üyeleriyle paylaştı. Konsey üyeleri turizm fuarların yanı sıra, yat turizmiyle ilgili fuarlara ve etkinliklere de ağırlık verilmesinin bölge için faydalı olacağı görüşünde birleşti.

Toplantının son bölümünde Kuzey Makedonya ile bölgemiz arasında turizm işbirliğinin sağlanmasına yönelik gelişmeler konuşuldu. Üsküp-Dalaman uçak seferlerinin başlatılması konusunda FTSO’nun girişimleri hakkında bilgi verilen toplantıda, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Fethiye’yi ziyarete edecek FTSO’nun kardeş odası Makedonya Türkiye Ticaret Odası (MATTO) yetkilileri ve beraberindeki 15 kişilik turizm heyeti için düzenlenecek programın ayrıntıları görüşüldü.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN