Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası kurucusu Tahsin Özdemir vefat etti

Fethiye'nin ilk lokantacılarından olan Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası kurucusu Tahsin Özdemir 90 yaşında vefat etti. Tahsin Özdemir'in vefatı, ailesi ve Fethiye esnafları tarafından büyük üzüntüyle karşılandı.

  • 1103
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası kurucusu Tahsin Özdemir vefat etti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fethiye’de çorbacı Devran Usta ve lokantacı Rafet Tuna’nın ardından ilk lokantacılarından Tahsin Özdemir 90 yaşında vefat etti. Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kurucularından olan ve BAĞ-KUR’un Fethiye’ye gelmesinde esnaflar için büyük yardımları olan Tahsin Özdemir tedavi gördüğü Fethiye Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’nde yaşamını kaybetti. Fethiyeli turizmciler Mehmet –Yasin ve Ali Özdemir’in babası olan Tahsin Özdemir ayrıca yıllarca Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştı.

Tahsin Özdemir’in vefatı, ailesi ve Fethiye esnafları tarafından büyük üzüntüyle karşılanırken Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Acımız büyük. Çok üzgünüz. Odamız kurucularından ve şehrimizin önemli değerlerinden Tahsin Özdemir’i kaybettik. 54 yıl önce odamızın ilk kurucu üyelerinden olan Tahsin Özdemir amcamız BAĞ-KUR’un Fethiye’ye gelmesinde önemli çabaları olan bir simaydı. Esnaflarımızın sevdiği, saydığı bir büyüğümüzdü. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve esnaflarımıza başsağlığı dileklerimi iletiyorum.” Dedi.

Bakmadan Geçme