Fethiye'de Emekliler, Yeni Emekli Maaşından Memnun Değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Emekli maaşı alt sınırını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıyoruz.' demişti. Buna göre 2024 yılında uygulanacak olan en düşük emekli maaşı 10 bin lira olacak. Fethiye Salı Pazarı'nda konuşan emekli vatandaş Mehmet Orhan, yeni emekli maaşından memnun olmadığını dile getirerek en az asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini vurguladı.

  • 759

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli maaşı alt sınırını 7 bin 500 liradan 10 bin liraya çıkarıyoruz." demişti. Fethiye Salı Pazarı’nda röportaj yaptığımız emekli vatandaş Mehmet Orhan, 10 bin liranın bir emekliye asla yetmeyeceğini belirterek emekli maaşının en az asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini belirtti. Ayrıca Orhan, Fethiye Salı Pazarı’ndaki fiyatların da yüksek olduğuna dikkat çekti.

Fethiye'de Emekliler, Yeni Emekli Maaşından Memnun Değil

Emekli vatandaş Mehmet Orhan yaptığı açıklamada, “Pazarda fiyatlar cep yakıyor. Fiyatlar aslında yılbaşından önce daha iyiydi diyebilirim. Emekli maaşına zam geliyor, daha maaşı almadan hem zamlar geliyor. Marketlerde de durum aynı. 10.000 TL oldu emekli maaşımız ama hiç memnun değilim. Tek başımıza nasıl geçineceğiz? En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olmalı. Asgari ücret bizden 7 bin TL önde gidiyor. En düşük 17-18 bin TL olması lazım” dedi.

Bakmadan Geçme