Fethiye Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzaladı

Fethiye Belediyesi ile Belediye – İş Sendikası arasında 2022 yılını kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. 702 KHK'lı ve 57 şirket personelini kapsayan toplu iş sözleşmesinde, en düşük KHK'lı personel maaşı 4.750 TL oldu. Bunun yanında KHK'lı personele yıl içinde 3'er ay aralıklarla 4 kez 6'şar günlük ikramiye ödemesi ve sosyal yardım ödemeleri yapılacak.

  • 1049
Fethiye Belediyesi toplu iş sözleşmesi imzaladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplu iş sözleşme imza törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Belediye – İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay, sendika temsilcileri ile Fethiye Belediye Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş. Şirketi yetkilileri katıldılar. 
Törende konuşan Belediye Başkanı Alim Karaca, “Özellikle son aylarda piyasalarda yaşanan yangın doğal olarak Belediyemizi de etkiledi. Projelerimizde kullandığımız pekçok malzemenin ve aracın fiyatları son birkaç ayda % 300 arttı. Bu sözleşmenin ülkemizin çok ciddi ekonomik sorunlar yaşadığı, fiyat istikrarının sağlanamadığı, enflasyon riskinin hesaplanamaz olduğu bir dönemde imzalanmış olmasını aslında  talihsizlik olarak görüyorum. Yaz kış, sıcak soğuk demeden son derece fedakar biçimde çalışan emekçi kardeşlerimizin maaşlarında keşke çok daha fazla artış yapabilseydik. Bunu herkesten çok ben isterim. Fakat Belediyemizin ekonomik imkanlarını göz önünde bulundurmak zorundayız. Belediye ve şirket yönetimi olarak yıl içinde ulaşmayı hedeflediğimiz rakamları şeffaf bir biçimde emekçi kardeşlerimizle paylaştık. Karşılıklı olarak her olasılığı tartıştık ve yaratabileceğimiz her imkânı değerlendirdik. Ülkemizin böylesine olağanüstü sıkıntılı günlerinde bir yandan iş barışını sürdürülebilir kılmanın, bir yandan da hizmetleri aksatmadan yürütmenin bir nev’i yurtseverlik olduğuna inanıyorum. Bu anlayışı paylaştığımız çalışma arkadaşlarıma ve onları temsil eden sendika yöneticilerine teşekkür ediyorum. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin Belediyemize ve tüm personelimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Belediye – İş Sendikası Şube Başkanı Ender Akbay ise “Şirketle imzaladığımız toplu iş sözleşmesiyle en düşük işçi maaşı 4.750 TL oldu. Aynı zamanda KHK’lı personele yıl içinde 3’er ay aralıklarla 4 kez 6’şar günlük ikramiye ödemesi ve sosyal yardım ödemeleri yapılacak. Başta Belediye Başkanımız Alim Karaca olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.Haber

Bakmadan Geçme