CHP'Lİ BURAK ERBAY GÜNLÜK AĞAÇLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ 

Muğla'nın Dalaman ilçesinde günlük ağaçlarının kesilmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, 'Dalaman ilçemizde 300 civarı günlük ağacının kesildiğini öğrendik. Köyceğiz'deki sığla ağaçlarıyla ilgili olarak yapılan projeyi yakından takip edeceğiz ve bu ağaçlarımıza sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız' dedi.

  • 752
CHP'Lİ BURAK ERBAY GÜNLÜK AĞAÇLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Marmaris’te yer alan sığla ağaçlarının kesilmek üzere işaretlendiğine dikkat çekti. Köyceğiz’de işaretli sığla ağaçlarının bulunduğu alanda inceleme yapan Erbay şunları söyledi:
Bugün TEMA Vakfı Onursal Kurucu Başkanı Hayrettin Karaca’nın ölüm yıl dönümü. Toprağımıza, doğamıza, ağaçlarımıza sahip çıkan Sayın Hayrettin Karaca’yı bir kez daha rahmetle, saygıyla anıyoruz.
Muğla’mızın dünya cenneti Köyceğiz ilçesi sığla ormanlarının içindeyiz. Bu sığla ormanları Gülpınar mahallemizin yani Karabatak olarak bilinen mahallemizin hemen kenarında. Dünyada sadece birkaç bölgede ve Marmaris, Köyceğiz, Ortaca Dalaman bölgesinde bulunan günlük ağaçları sığla ağaçları bulunduğu bir alan. 
Bundan kısa bire süre önce Gülpınar mahallemizin kenarında bulunan bu sığla ağaçlarının kenarında bu işaretlemelerin yapıldığını tespit ettik. Konuyu araştırdığımızda bölgenin bir kısmının tapulu alan olduğunu öğrendik. Ancak her ne kadar tapulu alan da olsa koruma altında olan ağaçların, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman bölgesindeki bu ağaçların bu mirasın gelecek kuşaklara bırakılması adına hep beraber daha önce de birçok projede olduğu gibi mücadele ettik. Bundan sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz. Çok yakın zamanda Dalaman ilçemizde de 300 civarı günlük ağacının kesildiğini öğrendik. O konuyu da Köyceğiz’deki sığla ağaçlarıyla ilgili olarak yapılan bu çalışmayı bu projeyi yakından takip edeceğiz ve bu ağaçlarımıza sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız.

Bakmadan Geçme