• Haberler
  • Güncel
  • Başkan Tokat'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

Başkan Tokat'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

  • 371
Başkan Tokat'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi olan İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin yıl dönümünü gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şair Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden çıkan bu muhteşem eser, Türk milletinin milli ruhunu, bağımsızlık arzusunu ve vatan sevgisini en güçlü şekilde ifade etmektedir.

İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlık savaşında verdiği destansı mücadeleyi ve bu uğurda gösterdiği kararlılığı anlatırken, aynı zamanda vatan sevgisi ve milli birlik duygusunun ne denli önemli olduğunu da vurgulamaktadır. Bizler, Milas Belediyesi olarak, bu değerli eserin kabulünün yıl dönümünde bir kez daha milli birlik ve beraberlik ruhumuzu pekiştiriyoruz.

İstiklal Marşı, milli değerlerimize sahip çıkmamızı, geçmişimizle gurur duymamızı ve gelecek nesillere bu değerleri aktarmamızı sağlayan önemli bir mirastır. Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 103. yıl dönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşı’mızın Şairi Mehmet Akif Ersoy ve bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bakmadan Geçme