80 adet Ambalaj Atığı Biriktirme Konteynerleri daha koyuldu

Fethiye Belediyesi, vatandaşın taleplerini yerine getirebilmek ve atık toplama sistemini daha ileriye taşıyabilmek amacıyla geri kazanılabilir nitelikteki atıklar için ürettiği 25 adet 'Ambalaj Atığı Biriktirme Konteynerlerine' 40 küçük 15 adet büyük olmak üzere 55 adet daha konteyner ekledi. Toplamda 80 adet yeni atık biriktirme konteyneri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nce vatandaşların hizmetine sunuldu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Yeni gelen konteynerler Fethiye Belediyesi ilçe sınırları içerisinde gerekli bulunan noktalara yerleştirildi. Geri dönüşüm konteynerlerinin üstünde atıkların atılması gereken saatler yer aldı. Belirtilen bu saatlerde atıkların atılması ile görüntü kirliliğinin önüne geçileceği gibi, atıkların sahada durma süresinin kısaltılması hedefleniyor. Aynı zamanda hangi cins atıkların atılabileceği görsellerle ünitelerin üzerinde yer alıyor. Böylece ıslak çöp veya benzeri başka atıkların bu alana atılmaması gerektiği vurgusu konteynırların üzerindeki yazılarla dikkat çekiyor. Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak; “Daha temiz bir Fethiye için çalışmaya devam ediyoruz. 80 adet yeni atık biriktirme konteynırları, gerekli bulunan noktalara koyuldu. Bu konuda Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca olmak üzere emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Mavi yeşil Fethiye için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Beşkazamıza sahip çıkalım!
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Çalışma arkadaşlarımla neredeyse her gün bir araya gelip, atık sorunlarını ortadan kaldırabilmek için projeler üretiyoruz. İlçemizin çeşitli mahallelerine 80 adet yeni ve daha kullanışlı Geri Dönüşüm Konteynerleri yerleştirdik. Ancak bu sorunu tamamen çözebilmek için çocuklarımıza, gelecek kuşaklara çevre bilincini daha iyi aşılamalıyız. Yurttaşlarımdan ricam ne olur evsel atıklarınızı çöp konteynerlerine, diğer geri dönüştürülebilir atıkları da ambalaj atık noktalarına bırakın. Hep birlikte Beşkazamıza sahip çıkalım” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN