• Haberler
  • Ekonomi
  • 1500 TL 'Bayram Harçlığı' destek başvurusu başladı! E-Devlet'ten nasıl yapılır?

1500 TL 'Bayram Harçlığı' destek başvurusu başladı! E-Devlet'ten nasıl yapılır?

1500 TL, 2500 TL destek ödemesi başvurusu başladı. Peki, yardımlar nasıl alınır? Destek ödemesinden nasıl faydalanılır?

  • 1626
1500 TL 'Bayram Harçlığı' destek başvurusu başladı! E-Devlet'ten nasıl yapılır?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bayrama kısa süre kala vatandaşlar, nasıl destek alacaklarını, bayram harçlığı destek ödemelerine nasıl başvuru yapacaklarını araştırmaya başladı.

Hem Ramazan ayı, hem bayram yaklaşıyor hem de yerel seçimler var. Bu 3 bileşen olunca yardım başlığı altında vatandaşlara birçok destek ödemesi yapılıyor. Hem nakdi hem ayni yardımlar olarak yapılan desteklerde başvuru şartı aranıyor.

Birçok parti, kendi bulunduğu ilde yerel seçimden önce vatandaşlara erzak, market kartı, nakdi yardımlar yaparken bunun için birçok vatandaş, adeta birbirini ezdi.

Öte yandan Ramazan ayında vatandaşlara gıda yardımları da yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, Kızılay ve Vakıflar Genel Müdürlüğü başta olmak üzere birçok kuruluş ve vakıf, vatandaşlara gıda yardımları yapıyor.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ SONA ERİYOR AMA BAŞVURU HALA ALINIYOR
Aile destek ödemeleri 3 ay daha devam edecek ve ondan sonra devam edip etmeyeceği yeniden karara bağlanacak. Kalan 3 ayda destek ödemesi almak isteyen vatandaşlar ise e devlet kapısı üzerinden başvurusunu yapabilecek.
E Devlet sosyal yardım başvuru hizmeti ekranından 

SOSYAL YARDIM ALANLARA 1000- 1500 - 2500 TL DESTEK
Sosyal yardım alan vatandaşlara bayramdan önce destek ödemeleri yattı. PTT ve Ziraat Bankası hesaplarına ödemeler gerçekleşti. Siz de hesaplarınızı kontrol ederek destek ödemesi alıp almadığınızı öğrenebileceksiniz. 


 

Bakmadan Geçme