'Zeytin ve zeytinyağının başkenti Muğla'dır'

Muğla'da zeytin hasat dönemi, farklı ilçelerde hasat turları ve şenlikleriyle başladı.

  • 6379
'Zeytin ve zeytinyağının başkenti Muğla'dır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Muğla çiftçisinin en önemli gelir kaynaklarından biri olan zeytinin sadece tarım değil aynı zamanda bir turizm ürünü olduğunu söyledi. Zeytinin Bodrum'dan Seydikemer'e kadar Muğla'yı ortak paydada buluşturan başat bir ürün ve kadim bir kültür olduğunu belirten Saylak, "Muğla, artık zeytin ve zeytinyağının başkenti olmuştur" dedi.

EĞİTİMLER DE VERİLDİ

Kavaklıdere Kurucuova Mahallesi'nde düzenlenen Hasat Şenliği, dünyanın "en iyi" zeytinyağı markalarından birinin üretildiği 600 dönümlük zeytin bahçesinde gerçekleştirildi. Zeytinyağı tadım eğitimi ve zeytin kırımı da yapılan şenliğe Kavaklıdere Kaymakamı Ramazan Aykut Saka, Belediye Başkanı Mehmet Demir, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak'ın yanı sıra üreticiler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Şehit Şenol Özbay Ortaokulu öğrencileri katıldı.

YOĞUN KATILIM OLDU

YATAĞAN'DAKİ ilk zeytin hasadına katılım çok yoğun oldu. Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İl Müdürü Barış Saylak, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Kuru'nun katıldığı şenlik, genç üretici Burak Pak'ın bahçesinde yapıldı.

 

Yorumlar 1
Serkan 20 Kasım 2023 03:14

Zeytinyağı fiyatları uçuyor bu sene , başkenti muğlada bu yaz 200 tl olmuş , markette sde aynı nasıl iş

Bakmadan Geçme