YEREL SİYASETİN KADIN İÇİN ANLAMI PANELİ YAPILDI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi tarafından 'Yerel Siyasetin Kadınlar için Anlamı' paneli düzenlendi.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Arzu Özlem Sipahi

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panelde İlknur Üstün ve Belediye Meclis Üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı katılımcılara seslendiler. Panelist İlknur Üstün, gündelik yaşam ve yerel siyaset ile ilgili farklı kentlerden örnekler vererek açıklamalarda bulundu. Fethiye’de olduğundan dolayı mutlu olduğunu ve bu imkanı veren Fethiye Belediyesi’ne teşekkür eden Üstün, kadın örgütlerinin yerel siyasette politika üretmede önemli olduğunu ifade etti.

GÖZDE HOŞAFÇI, “SİYASETTE KADINLARIN SÖZ HAKKI ARTMALI”
Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Melek Gözde Hoşafçı ise, “Yaşamın tüm alanlarında “toplumsal cinsiyet eşitliği” ile yönetişim anlayışının oluşturulduğu kentlerde kadına yönelik her türlü şiddetin azaldığı ve hatta önlendiği bilinmektedir. Sağlık, eğitim gibi temel insan haklarına ulaşılabilirlik, kaliteli ve kapsamlı kentsel hizmetler yani güvenli ulaşım, kent içi aydınlatma, sosyal donatılara erişebilirliğin sağlanması ancak yerel yönetimlerin planlama ve karar alma süreçlerini katılımcı demokrasi ile yürütmesi söz ettiğimiz toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinden bakması ile olur. Bugün burada sevgili İlknur Üstün’ü ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Kendisine bizleri kırmadan aramıza katıldıkları için teşekkür ederim” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN