• Haberler
  • Asayiş
  • Yakalanmamak için estetik ameliyatla ablasına benzedi!

Yakalanmamak için estetik ameliyatla ablasına benzedi!

Kadın dolandırıcı film senaryolarını aratmayacak bir şekilde kaçış planlarken jandarmadan kaçamadı. 

  • 513

Tüzel şirketlere ait çekleri çalarak, üzerlerinde değişiklik yapıp tekrar piyasaya süren kadın, jandarma tarafından suçüstü yakalandı. 19 suçtan aranan dolandırıcının, kimlik kartı ve ev değiştirerek yakalanmamaya çalıştığı ortaya çıktı.

Tüzel şirketlere ait çekleri çaldıktan sonra üzerlerinde değişiklik yapıp tekrar piyasaya süren kadın İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin operasyonuyla suçüstü yakalandı. 6 ilde, 19 ayrı suçtan arandığı öğrenilen dolandırıcının, yakalanmamak için kardeşine ait kimlik kartını kullandığı, karttaki fotoğrafa benzemek için yüz estetiği yaptırdığı belirlendi.

6 İLDE ARANAN DOLANDIRICI, SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde; piyasada faaliyet gösteren tüzel şirketlerin kullandığı çeklerin çalındığı ve üzerlerinin doldurularak tekrar piyasaya sürüldüğü tespit edildi. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından şüphelinin, 6 ilde 19 ayrı suçtan arama kaydı bulunan A.C. isimli kadın olduğu belirlendi.

KARDEŞİNE BENZEMEK İÇİN YÜZ ESTETİĞİ YAPTIRDI
10 yıldır aranan A.C.'nin yol kontrolü için durdurulduğunda, kardeşine ait kimlik belgesini göstererek yakalanmadığını, bu nedenle rahat hareket ettiği belirlendi. A.C.'nin, kimlik belgesindeki fotoğrafa benzeyebilmek için kilo verdiği ve yüz estetiği yaptırdığı tespit edildi.

OPERASYONDA ONLARCA ÇEK KOÇANI VE KAŞE ELE GEÇİRİLDİ
Yakalanmamak için estetik masasına yatan A.C'nin, kendi adına kayıtlı hiçbir ev ya da aracının bulunmadığı, sürekli adres değiştirdiği ortaya çıktı. En son Beyoğlu'nda bir evde ikamet ettiğinin belirlenmesi üzerine, şüpheliyi yakalamak için operasyon düzenlendi. Operasyonda; çeşitli şirketlere ait çek koçanları, çok sayıda kaşe ve mühür ele geçirilirdi. Suçüstü yakalanan A.C., ifadesinin alınmasının ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bakmadan Geçme