Üniversiteli gençlerden sosyal sorumluluk projesi 

Fethiye'de yaşayan Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisi Avni Halat ve Azerbaycan uyruklu Rovshen ve Dinara üçlüsü emniyet kemerinin önemini vurgulamak için bir kampanya başlattı. Emniyet kemeri takılı olmadığı için kazalarda yaşanan ölümlere dikkat çeken Avni Halat, 'emniyet kemeri takılı olmadığı için kazalarda binlerce kişi ölüyor. Fethiye'de de bunun örnekleri var. Bunun için bir kampanya düzenledik. Sloganımız 'Emniyet Kemerini Bağla Hayat Güvenceni Sağla'' dedi.   

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye’de yaşayan Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisi Avni Halat ve Azerbaycan uyruklu Rovshen Toylyyev ve Dinara Babajanova üçlüsü emniyet kemerinin önemini vurgulamak için bir kampanya başlattı. Emniyet kemerinin takılı olmadığı araç kazalarında ölüm oranlarının çok daha fazla olduğunu belirten Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisi Avni Halat ve arkadaşları düzenledikleri afiş ve tabelaları Fethiye’nin en işlek cadde ve yolarına yerleştirdiler. Trafik akışının yoğun olduğu Fethiye Yeni Cami, Adliye ve Ovacık Köprüsü Kavşaklarına koyulan tabelaların sürücü ve yolcuların dikkatini çekeceğini kaydettiler. Sosyal medya hesaplarından da kampanyayı paylaştıklarını dile getiren Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 4. Sınıf öğrencisi Avni Halat, “Bu kampanyayı emniyet kemerinin önemini vurgulamak için başlattık. Sloganımız; ‘Emniyet Kemerini Bağla Hayat Güvenceni Sağla’. Bu farkındalığı yaratmak istedik çünkü emniyet kemeri takılı olmadığı için kazalarda binlerce kişi ölüyor. Fethiye’de de bunun örnekleri var. Bunun için bir kampanya düzenledik. Kampanyayı sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında da bir akım paylaşarak, bu kampanyayı daha çok kişiye duyurmak ve öneminin kavranması için” diye konuştu. 
BÜYÜK KİTLELERE ULAŞACAĞIZ
Avni Halat, “Kampanyamıza Fethiye Belediyesi ve Fethiye Zabıta Müdürlüğü çok yardımcı oldu. Onlardan izin alarak yaptık. Tasarımı Gürbüzler Mobilya’da yaptık. Arkadaşımla beraber her şeyi yaptık. Sonra Fethiye’de belirlediğimiz en yoğun trafik akışı olan yerlere hazırladığımız tabelaları koyduk. Bunu 3 arkadaş yaptık. Diğer 2 arkadaş Azerbaycan uyruklu Rovşen ve Dinara. Umarım büyük kitlelere ulaşırız. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Murat Sezgin Hocama çok teşekkür ediyorum. Ödevimizi onun önderliğinde yaptık. Bize yol gösterdi” ifadelerini kullandı. 
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN