Uluslararası Fethiye Festivali 1 Mayıs'ta

Bu yıl 13.Uluslararası Fethiye Festivali Fethiye´ yi bir sanat ve kültür kentine dönüştürmek için halkın ve sanatçıların katkılarıyla gerçekleştirilecek.

Fethiye'yi sanat ve kültür merkezine dönüştürmek amacıyla organize edilen ve yarın sona erecek festivalde, yerel ürün sergisi, kitap fuarı, imza günleri, edebiyat söyleşileri, dünya müzikleri şenliği, ressam buluşması, fotoğraf festivali gibi etkinliklerin yer alması planlanıyor.

Uluslararası Fethiye Festivali Amacı;
Dünyada barışın, kardeşliğin ve anlayışın gelişmesine, ülkemiz gençliğinin aydın, ilerici, dünya standartlarında yetişmesine katkıda bulunmak ve bütün bunların yanı sıra Fethiye´nin kültür yaşamını geliştirmek için tanınmış yazarların, sanatçıların, tiyatrocuların, müzisyenlerin katkılarıyla halkın da katılımını sağlayarak Fethiye´yi bir sanat ve kültür kentine dönüştürmek olarak tanımlanabilir. 
Bunun için uluslararası ve ülke çapında tanınmış yazar ve sanatçılar Fethiye´ye davet edilip ağırlanmaktadır. Konser, söyleşi ve konferansların tamamına katılım ücretsiz olup, yalnızca topluma kültür hizmeti sunmak amaçlanmıştır.

Bakmadan Geçme