TURMEPA EĞİTİMLERİ, FETHİYE'DE TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Denizleri korumak için 29 yıldır çalışan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA, Fethiye'deki eğitimlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Sıfır Atık Mavi, iklim değişikliği ile mücadele, denizlerin önemi başlıklarında verdiği eğitimlerle binlerce öğrenci ve öğretmene ulaşıyor

  • 490
TURMEPA EĞİTİMLERİ, FETHİYE'DE TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin dört bir yanına eğitimleri ile ulaşan TURMEPA, Muğla’da da faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. TURMEPA’nın Fethiye’ye 2006 yılında kazandırdığı Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde, denizlerin ve su kaynaklarının korunmasının önemi eğitimlerle pekiştirilerek anlatılıyor.  

2006 yılından bu yana Muğla’da TURMEPA eğitmenleri aracılığıyla 678 kurumdan, 100 bin 539 öğrenci ve 4 bin 148 öğretmene ulaşılarak eğitim verildi. Her yıl daha fazla sayıda öğrenci ve öğretmene ulaşmayı hedefleyen TURMEPA, bu yıl da Fethiye Kıyı ve Deniz Merkezi’nde Seydikemer Şehit Gürcan İlkokulundan iki öğretmen ve 28 öğrenciye, “Denizlerdeki Canlılar Çizim Atölyesi” eğitimi verdi. 

Türkiye’deki kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik hâline getiren ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmayı amaçlayan TURMEPA, bu amaç doğrultusunda öğrenci ve öğretmenlerin desteği ile daha fazla sayıda okula ulaşmayı hedefliyor.  
 

Bakmadan Geçme