Türk Kızılayı, Maske ve Dezenfektan Dağıttı

Türk Kızılayı Fethiye Şubesi tarafından vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıttı. Fethiye Salı Pazarı'nda dağıtılan maske ve dezenfektanlar adeta kapışıldı. Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, ' Bugün pazar yerinde, 5 bine yakın maske ile bin 500 civarında dezenfektan ile eldiven dağıtımı gerçekleştirdik. Diğer yandan hayırseverlerden gelen yardım paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Türk Kızılayı Fethiye Şubesi, Koronavirüse karşı Fethiye’de de vatandaşlara desteğe koştu. Salı Pazarı girişinde maske, eldiven ve dezenfektan dağıtımı yapan Türk Kızılayı Fethiye Şubesi, pazarcı esnafını da unutmayıp onlara da aynı yardımı ulaştırdı. Ücretsiz olarak dağıtılan maske ve dezenfektan maddeleriyle eldivenler vatandaşlar tarafından adeta kapışıldı. Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile gönüllüler tarafından gerçekleştirilen dağıtımda 5 bine yakın maske ile bin 500’ü aşkın eldiven ve dezenfektan yaklaşık iki saatte tükendi. Kızılay gönüllüleri Başkan Tuna ile birlikte maske, eldiven ve dezenfektanları tüm pazarı dolaşarak esnaflara da ulaştırdı. Fethiye’deki yerleşik yabancıların da alışveriş için geldikleri pazarda ücretsiz dağıtılan maske ve eldivenlere oldukça rağbet gösterdiği dikkatlerden kaçmadı.

YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Türk Kızılayı Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, “İki gün önce bol miktarda gelen maske ve diğer korunma ürünlerininin dağıtımına Salı Pazarı’ndan başladık. Biz Türk Kızılayı olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız” dedi. Tuna “Türk Kızılayı, Koronavirüs ülkemize geldiği günden beri aktif olarak çalışıyordu. Biz de çalışıyorduk ama bize kısıtlı sayıda maske ve dezenfekte geldiği için daha çok bugüne kadar 65 yaş ve üzeri vatandaşlara hizmet ediyorduk. İki gün önce bol miktarda maske, eldiven ve dezenfekte geldi. Dezenfekteleri öncelikle pazaryerindeki esnaflarımıza dağıtalım dedik. Şehir içindeki esnaflarımıza da dağıtmayı düşünüyoruz. Maskeyi de pazara gelen vatandaşlarımıza özellikle maskesi olmayanlara dağıtalım diye düşündük. Belediyemiz ve başka kurumlar da maske dağıtıyor ama biz de Kızılay olarak bugün dağıtım yapalım diye karar aldık. 5 bin civarı maske ve bin-bin 500 civarı da dezenfekte dağıtmayı düşünüyoruz. Tabi bizim hizmetlerimiz maskeyle, dezenfekteyle sınırlı değil. Yaklaşık 500 civarında gıda kolisi bağışı aldık ve bunları dağıtıyoruz. Kızılay olarak Kaymakamlığımız nezdinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nun üyesiyiz aynı zamanda. Onlarla koordineli çalışıyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve diğer kurumlarla beraber Kızılay olarak biz de gıda kolilerini tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Gönüllülerimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın çeşitli isteklerini de yerine getiriyorlar. Market, manav alışverişi, ekmek ihtiyaçlarını gönüllülerimiz bu vatandaşlarımızın evlerine kadar götürüp teslim ediyorlar. Biz Türk Kızılayı olarak her zaman Fethiye halkının yanındayız. Mağdur, ihtiyaç sahibi insanların yanındayız. Ben özellikle Fethiye’de Türk Kızılayı’na koli koli gıda yardımı ve bağış yapan hayırsever vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum” diye konuştu.

Salı Pazarı’nda Türk Kızılayı tarafından dağıtılan maske ve eldivenlere ilgi gösteren vatandaşlar ise “Kızılay’a teşekkür ediyoruz. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştular.

KIZILAY VATANDAŞIMIZIN YANINDA

Fethiye Sabit Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra ise “Tüm dünya ve ülke olarak bu günlerde zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah bu zor sürecin kısa zamanda atlatılıp hayatın normale dönmesini hep beraber arzu ediyoruz. Türk Kızılayımız her zaman darda ve zorda olan vatandaşların imdadına koştuğu gibi bugün de vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske ve el dezenfektanı dağıtıyor. Teşekkür ediyoruz. Belediyemiz bu uygulamayı, pandeminin başladığı günlerden itibaren yapıyordu. İlerleyen süreçte belediyemizin bunu temin etmesinin yanında Kızılay’ın da bu olaya duyarlılık göstererek vatandaşın yanında olması çok güzel ve hoş bir davranış. Kendilerine teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN