TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, çevrimiçi video konferans yöntemiyle, İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası basın toplantısına katıldı. Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 1 milyar lira katkıda bulunarak deprem bölgesi için konut seferberliği başlattıklarını duyurdu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 'Bu kapsamda, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa edeceğiz. Tüm kaynaklarımızı bu hayırlı işe seferber ediyoruz.' dedi. Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Başkan Çıralı ise 'Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası olarak Muğla Odaları, Borsası ve hayırseverlerle birlikte kampanya destek vererek, deprem bölgesinin yeniden inşası konusunda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.' dedi.  

BAŞKAN ÇIRALI, “ELİMİZDEN GELEN TÜM GAYRETİ GÖSTERECEĞİZ.”

TOBB İkiz Kuleler ’de 1 Nisan 2023 tarihinde düzenlenen basın toplantısına TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ve TOBB Türkiye Sektör Meclis Başkanları katılırken, 81 il ve 160 ilçeden Oda Borsa başkanları salona çevrimiçi video konferans yöntemiyle bağlandı. Katılımcılara seslenen Başkan Hisarcıklıoğlu, “Odalarımızla, Borsalarımızla, Sektör Meclislerimizle, Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızla, yani camiamızın tamamıyla da, kampanyaya dahil oluyoruz. Onlar, 81 il ve 160 ilçede, bu işin önderliğini üstlenecek ve yerele yayılmasını sağlayacaklar. Ve şimdi buradan tüm iş dünyamızı ve hayırsever vatandaşlarımızı da, bu seferberliğe davet ediyoruz. Unutmayalım ki, bizler el ele verdiğimizde, aşamayacağımız zorluk yoktur. Gün, bir olma, beraber olma, kenetlenme günüdür. Gün Birlik Olma Günü’dür. Siz de gelin, ister bir blok, ister bir daire, ister bir tuğla karşılığı bağışta bulunun. Dayanışma ruhumuz ölümsüzleşsin. Millet olduğumuzu gösterelim. Şehirlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için destek verelim. Kampanya sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi; gelin hep birlikte el Verin ev Yapalım. Vereceğini destekle, depremzedelerin yarınlarına umut olalım.” dedi.

“TOBB ve iş dünyası ilk günden itibaren deprem bölgesi için seferber”

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde 50 binden fazla canın kaybedildiğini hatırlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, her milli meselede olduğu gibi, bu deprem sonrasında da, TOBB çatısı altındaki oda ve borsaların, sektör meclislerinin, kadın ve genç girişimci kurullarının hızla seferber olduklarını ve müthiş bir seferberlik içinde hareket ettiklerini kaydetti.

Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Bugüne kadar 6 uçak, 7 gemi ve 4.157 TIR ve 725 kamyon yardım malzemesi ile 5.699 çadır, 1.418 konteyner, 551 iş makinesi ve mobil vincin bölgeye sevkini sağladık. Geçici barınma imkanları sağlamak üzere yaklaşık 6 bin çadır ve 3870 konteyner temin ettik. Hizmetler Sektör Meclisimiz 24 noktada yemek mutfağı kurarak, 3.5 milyon kişilik sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi. Halen bölgede kurulu 5 çadırda, iftar ve sahur dâhil olmak üzere 4 öğün sıcak yemek sunmaya devam ediyoruz. İnşaat malzemesi üreticileriyle bir araya gelerek, deprem bölgesinde yapılacak konutlarda kullanılacak inşaat malzemeleri için fiyat sabitleme taahhüdünde bulunduk. Bölge ekonomisinin yeniden ayağa kaldırılması adına 4 proje başlattık. Deprem bölgesinden mal almak isteyen firmalarımızı, deprem bölgesindeki üreticilerle eşleştirdik. Ulusal gıda perakendecileriyle elde ve tarlada kalan tarım ve gıda ürünlerinin satın alınmasına katkı verdik. E-Ticaret pazaryerleriyle anlaşarak, deprem bölgesindeki satıcılardan komisyon alınmamasını sağladık. Deprem bölgesinde makineleri hasar görmüş firmalar için Teknik Destek vermeye devam ediyoruz. Yaralarımızı saracağız, depremden etkilenmiş şehirlerimizi tekrar ayağa kaldıracağız.”
 

TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ
TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ
TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ
TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ
TOBB'DAN DEPREM BÖLGESİNE 1 MİLYAR LİRA KONUT DESTEĞİ

Bakmadan Geçme