THK FİLTRE VE ZEKÂT BAĞIŞLARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERİYOR

Türk Hava Kurumu Fethiye Şubesi her yıl olduğu bu mübarek Ramazan Ayı'nda da bağışta bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlar için fitre ve zekât zarflarını mahalle muhtarlarından temin edilebilecek.

  • 482
THK FİLTRE VE ZEKÂT BAĞIŞLARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERİYOR
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bu yıl Türk Hava Kurumu’na filtre ve zekât bağışında bulunacak olan vatandaşlara duyuruda bulunan şube başkanı Mustafa Özkaya, bağışlanacak olan gelirlerin yüz 60’ını deprem bölgesine ve depremzedelere verileceğini ifade etti.
“ŞUBE GÖNÜLLÜLERİ VE YÖNETİCİLERİ DE DESTEKLERİNİ VERDİ”
THK Fetiye Şubesi Başkanı Mustafa Özkaya, “Bilindiği üzere 6 Şubat tarihinde büyük bir deprem yaşandı. Buna asrın depremi de denebilir. Ülkemizin güzel insanları vefat etti. Herkese Allah’tan rağmen diliyorum, ülkemizin başı sağ olsun. Türki Hava Kurumu Genel Başkanlığı olarak bizler de şubelerimizle birlikte deprem bölgesine büyük yardımlarda bulundu. İskenderun limanında çıkan yangında, yangın söndürme uçağımız oradaydı. Kargo ambulans uçağımız ise deprem bölgesinde yardımlarda bulundular. Şube gönüllüleri ve yöneticileri de desteklerini verdi. Tırlar ve yardım kolileri de deprem bölgelerine gönderilmişti” dedi.
“BAĞIŞLARIN YÜZDE 60’I DEPREMZEDELERE GİDECEK”
Konuşmasına devam eden Özkaya, “2023 yılı Ramazan ayı başlamasıyla birlikte Türk Hava Kurulu olarak fitre ve zekât toplama kampanyamız başladı. Bu yıl da genel başkanlık çok yerinde bir karar aldı. Bu yıl toplanacak olan yardım miktarının yüzde 60’ı depremzedelere gidecek. Bu çok önemli bir karardır. Yüzde 40’da gençlerin havacılık eğitiminde kullanılacaktır. Ramazan ayı dayanışma, bereket ve bolluk ayıdır. Bizler de vatandaşlarımızın Ramazan ayının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bağış vermek isteyen vatandaşlar Paspatur Çarşısı, eski camii yanındaki şube binamıza gelerek makbuz karşılığında filtre ve zekâtlarını yatırabilirler. Bunun yanında da muhtarlıklara da bağışlarda bulunabilirler” şeklinde konuştu.
THK FİLTRE VE ZEKÂT BAĞIŞLARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERİYORTHK FİLTRE VE ZEKÂT BAĞIŞLARINI DEPREMZEDELERE GÖNDERİYOR

Bakmadan Geçme