Tekne Turlarına Olan Talep Beklentinin Altında Kaldı

Fethiye'de tekne turu işletmecisi Yılmaz Yalçın, yaz sezonunda tekne turlarına olan talebin beklentilerinin altında kaldığını belirtti. Yalçın, FRT TV mikrofonlarına tekne turları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fethiye’de Prenses Serap teknesinin sahibi olan tekne turları işletmecisi Yılmaz Yalçın, bu yaz sezonunda tekne turlarına olan talebin beklentilerin altında kaldığını belirtti. Yalçın, aşırı zamlardan dolayı yerli vatandaşların Fethiye’ye tatile gelemediğini vurguladı. Tekne turu işletmecisi Yalçın, FRT TV mikrofonlarına çeşitli açıklamalarda bulundu.

Tekne Turlarına Olan Talep Beklentinin Altında Kaldı

“Geçen sezon bu sezona göre talep daha fazlaydı”
Tekne turu işletmecisi Yılmaz Yalçın: “Sezon aslında biraz yavaş başladı. Sezon başında yabancı misafirlerimiz oldukça azdı. Okullar kapandıktan sonra yerlilerdeki beklenti oranımız düşük ama daha sonra Ağustos ayı beklentimizi karşıladı, ama yine okulların açılmasıyla birçok Türk misafirlerimiz geri döndü. Tekne turlarına olan ilgi beklentinin altında kaldı. Ağırlıklı Türk misafirlerimiz var. Balayına gelen ve emekli olan misafirlerimiz var. Araplar ve İngilizler var. Sadece yakıt değil bütün gelen zamlar etkiliyor. Gelirimiz düşüyor, giderimiz çoğalıyor doğal olarak. Gelir gider dengesini hesaplarsak ve sezonluk çalışan bir sektör olduğumuz için maalesef beklentilerimiz çok altında kalıyor. Artık para kazanmak yerine elimizdeki işletmeleri kaybetmemeyi mücadelesi veriyoruz. 3 aylık sezonda 12 aylık gider birbirini ucu ucuna karşılıyor. Buna bir alternatif bulmamız gerekiyor. Turizmi Fethiye’de daha fazla canlandıracağız ya da enflasyon düşecek onu bekliyoruz. Geçen sezon bu sezona göre biraz daha fazlaydı talep, bu sezon maalesef biraz daha az. Aşırı zamlardan dolayı birçok yerli misafirlerimiz ilçemize gelemedi. Biliyorsunuz Asgari ücretin ne kadar düşük olduğunu özellikle emekli maaşlarının ve ekmek bile şuanda 10 TL oldu. İnsanlar karnını doyurmayla uğraşıyor. Tatil ikinci planda kaldı” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme