SPORFEST TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Uluslararası Fethiye 3. Spor festivali, tüm hızıyla devam ediyor. 1 Ekim tarihinde kortej yürüyüşü ile başlayan program 22 Ekim Cumartesi günü round beach spread ile devam ediyor.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Volkan YENGEL

İçerisinde birçok ilki ve amatör spor branşını barındıran, Fethiye’de üçüncü kez düzenlenen Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Uluslararası Fethiye Spor Festivali, 22 Ekim Cumartesi günü round beach spread ile tüm hızıyla devam ediyor. 6’dan fazla şehir ve 100’ün üstünde sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen round beach, renkli görüntüler ile festivale damga vurdu.
 

“BU ORGANİZASYON TÜRKİYE’DE İLK KEZ YAPILIYOR”
İlçe Gençlik Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, Uluslararası Fethiye Spor Festivali kapsamında round beach spread dediğimiz sahilden koşarak küreklere binip oradan da kürek yarışı organizasyonumuz var. Bu organizasyon Türkiye’de ilk kez yapılıyor. Bu vesileyle festival, ilklerin niteliğinde oldu. Çok güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önümüzde ki yıl daha aktif bir şekilde devam edeceğiz ”dedi.
 

“ETKİNLİK GAYET GÜZEL GİDİYOR”
Amiral Spor Kulübü Başkanı Alper Aydın,” Etkinlik gayet güzel gidiyor. Türkiye’nin ilk round beach spread yarışlarını gerçekleştiriyoruz. Fethiye Çalış Sahili’de saat 10.00’da başladık. Pazar günü de devam edecek. Türkiye’nin ilk müsabakası olmasına rağmen dışarıdan 100 üstü sporcu katıldı. Geleneksel hale getirdiğimiz zaman sayıların 1000 üstüne ulaşacağını düşünüyorum. İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir gibi bölgelerden de katılım oldu” ifadelerini kullandı.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN