• Haberler
  • Güncel
  • SON DAKİKA! Ege Denizi'nde deprem! Muğla'dan da hissedildi

SON DAKİKA! Ege Denizi'nde deprem! Muğla'dan da hissedildi

Tokat'ta dün yaşanan 5.6'lık deprem konuşulurken bir deprem de İzmir'de Ege Denizi'nde meydana geldi. AFAD, Seferihisar ilçesinin merkez üssü olduğu 4.5 büyüklüğünde bir deprem kaydedildiğini duyurdu. Saat 11.02'deki sarsıntı çevre illerde de hissedilirken herhangi bir olumsuz durum aktarılmadı.

  • 393
SON DAKİKA! Ege Denizi'nde deprem! Muğla'dan da hissedildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AFAD'dan yapılan açıklamada İzmir Seferihisar'da 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında Ege Denizi’nde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 11.02’de meydana gelen depremi 6,97 kilometre derinlikle yaşandı. Ege Denizi'nde yerin 12 kilometre altında gerçekleşen sarsıntı, Yunanistan'ın birçok adasında da hissedildi. Depremin merkez üssü Yunanistan'ın Samos Adası'na ise 12 kilometre uzaklıkta.

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremle ilgili, “Arkadaşlar, Kuşadası Körfezinde 4,4 deprem oldu. Deprem Sisam Adasının hemen kuzeyinde ve Sisam Fay Zonu üzerinde. 30 Ekim2020 tarihinde de burada 6,6 deprem olmuştu (İzmir Depremi)” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme