Sanayi sicil belgesi sahibi olan işletmelere çağırı

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından sanayi sicil belgesi sahibi olan işletmelere duyuru yapıldı.

  • 693
Sanayi sicil belgesi sahibi olan işletmelere çağırı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yapılan duyuruda; “6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayi işletmelerimizin kayıtlarının tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sisteminde yapılan güncelleme neticesinde elektronik Sanayi Sicil Belgesi (e-belge) uygulamasına geçilmiştir. Bu kapsamda sisteme kayıtlı sanayicilerimiz İl Müdürlüğümüze elden müracaata gerek kalmaksızın sanayi siciline ilişkin ilk kayıt, belgelendirme, vize, değişiklik, vb. tüm işlemlerini e-devlet üzerinden sunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girerek yapabilecekler, sistemden Sanayi Sicil Belgelerini (e-belge) pdf formatında indirebilecek ve çıktı alarak kullanabilecekler.
 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunun 5. maddesi gereğince; İşletmeler bir yıllık faaliyetlerini gösteren Yıllık İşletme Cetvelini –Sansic (B) her yıl Nisan ayı sonuna kadar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerine vermek zorundadır. 
Sanayi sicil kaydı bulunan işletmeler 2022 yılı yıllık işletme cetvellerini 30 Nisan 2023 tarihi sonuna kadar (Söz konusu tarihin bu yıl resmi tatile denk gelmesi nedeniyle 2 Mayıs 2023 tarihi sonuna kadar) https://sanayisicil.sanayi.gov.tr web adresinden firma yetkilisinin e-devlet şifresi ile sisteme girmeleri gerektiğinden işletmelerimizin 2022 yılına ait Yıllık İşletme Cetvelini verebilmeleri için son haftaya girilmiştir. Yıllık İşletme Cetveli bilgilerini eksiksiz olarak girmeleri, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında İl Müdürlüğümüz ile  444 61 00 no.lu telefonla  (Taşra teşkilatı için 2 ardından Muğla için 48 tuşlanarak) iletişime geçmeleri yeterlidir.
Süresi içerisinde Yıllık İşletme Cetvelini vermeyen firmalar hakkında 6948 sayılı Kanunun 9' uncu Maddesi uyarınca 2023 yılı için 5.252,00 TL İdari Para Cezası uygulanması zorunluluğu bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.
 

Bakmadan Geçme