ÖLÜDENİZ SAHİLLERİ HALA CIVIL CIVIL

Türkiye'nin bazı turistik merkezlerinden yavaş yavaş ayrılan turistler, memleketlerine dönerken Fethiye'de ise sezon artarak devam ediyor. Ölüdeniz'de Belcekız ve Kumburnu Plajları, Rusya ve Avrupa'dan gelen turistlerle canlılığını koruyor. Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal 'Bölgedeki açık olan tesisler Covid-19 nedeniyle yüzde 70-75 kapasitesini kullanıyor. Doluluk oranlarıysa son derece memnun edici' şeklinde konuştu.

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye’de sahiller, Eylül ayı ortaları olmasına rağmen canlılığını koruyor. Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Ölüdeniz plajları, hala cıvıl cıvıl. Normalleşmenin ardından daha çok Rusya, İngiltere ve Ukrayna’dan Fethiye bölgesine akın eden turistler, yüzde 75’i açık olan tesisleri doldurdu. Fethiye bölgesinde sezonun Kasım ayına kadar devam etmesi bekleniyor. Ölüdeniz Belcekız Plajı’nda sere serpe güneşlenen turistler, hava sıcaklığı nedeniyle kendilerini serin sulara atarken kimileri de yamaç paraşütüyle Babadağ’dan atlayarak adrenalin depoluyor. Yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi olan Ölüdeniz, turkuaz renkli deniziyle de ilgi odağı oluyor. Su sporlarının ve yamaç paraşütlerinin öne çıktığı Ölüdeniz’de günü birlik tekne turlarına katılan turistler de tatilin tadını çıkarıyor.

Fethiye Otelciler Birliği Başkanı Bülent Uysal, “Ölüdeniz bölgesinde şu anda İngiliz tatilciler ağırlıkta. Rus ve Ukraynalı misafirler de bu sezon ciddi şekilde Ölüdeniz’i tercih ettiler. Şu andaki rezervasyonlar son derece iyi. Uçaklar Ekim ayı sonuna kadar turist getirecek. Pandeminin seyrinde ilerleme olmazsa bugünkü sayıları artmazsa Kasım ayında da İngiltere, Rusya ve Ukrayna’dan turist beklentisi içerisindeyiz. Bölgedeki tesislerin yüzde 75’i açık olup pandemi nedeniyle kendi kapasitelerinin yüzde 70’ini kullanıyorlar. Şu anda doluluk oranları da oldukça memnun edici” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN