Oğlumun yaşamasını istiyorum

Seydikemer ilçesinde beyninde biriken sıvı sebebiyle ölüm kalım mücadelesi veren 13 yaşındaki Hasan Alper Akgül'ün babası Selahattin Akgül, oğlunun tedavi masraflarını karşılayamadığını belirterek yetkililerden yardım istedi.

  • 3007
Oğlumun yaşamasını istiyorum
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Evladının sağlığına kavuşması için olması gereken ameliyatını devlet karşıladığını söyleyen Selahattin Akgül, Hasan Alper'e yurt dışından getirilecek olan şant cihaz takılırsa hayatını idame ettirebileceğini kaydetti. Nakliye işiyle uğraşan ve yeşil kartı bulunan baba Selahattin Akgül, yurt dışından getirilecek cihazı ödeyecek durumu olmadığını dile getirdi. 

Eşini de kaybettiğini söyleyen Selahattin Akgül, “Cihazın fiyatı 12 bin TL. Devlet sadece 3 bin TL’sini ödüyor. Geriye kalan 9 bin TL’yi her ay ödeyemem için yetkililerin desteğine ihtiyacım var. Hem madden hem de manen çökmüş durumdayım. Evladımın sağlına kavuşması için 4 yıldır hastane hastane geziyorum. Allah rızası için çocuğumu yaşatın ve yardım eli uzatın. Küçük yaşta yetim kalan ve hayatla mücadelesi başlayan Hasan Alper Akgül'ün sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için desteğinize ihtiyacı var” dedi.

OĞLUMU YAŞATIN 
Seydikemer’de geçici işçi olarak çalışan Selahattin Akgül, “Ben nakliyecilik yapıyorum ve kazancım belli. Her ay 9 bin TL kadar şant için ödeme yapmam gerekiyor ama benim o kadar gücüm yok. Her ay değil de bir kere ödeme olsa yaparım ama her ay nasıl yapayım? Oğlum yaşasın istiyorum, oğlumu yaşatın. Her annenin çocuğuna sevgisi farklıdır ama babanın çaresizliği hiçbir hayata sığmaz. Hayatı anne ile paylaşır, gününü anneyle geçirir. Benim evladım annesini kaybettiğinin farkında bile değil. Babası sürekli yanında olmaya ve çaresizce hayata tutunmaya çalışıyor. 4 yıldır tedavi için elimden geleni yapıyorum. Devlet kanallarına başvurdum, bana yapacaklarımız sınırlı dediler. Şimdi ben ne yapayım? Oğlum karşımda günden güne erirken, bana annesinin emaneti, nasıl sırtımı döneyim” ifadelerini kullandı. 

SÜREKLİ BORÇ YAPTIM 
4 yıldır sürekli borç yaptığını anlatan Akgül, “4 yıldır herkese bir sürü borç yaptım. Artık kimseden isteyecek yüzüm kalmadı. Ben bir babayım ve oğlum benim imtihanım. Elimden geleni yapacağım. Tutunduğum dallar kopuyor. Sizin evladınız karşınızda erise ne yaparsınız? Benim evladım her gün karşımda eriyor Annesi olmadığı için ise iki kere çaresiz kalıyorum. Ama ben oğlumun yaşamasını istiyorum. Ben para falan istemiyorum, bu aletin getirilip oğluma takılarak hayatta kalmasını sağlasınlar. Sonrası ben hallederim. Ama ne olur artık benim oğluma birileri el uzatsın” diyerek yardım istedi.

 

Oğlumun yaşamasını istiyorum
Oğlumun yaşamasını istiyorum

Bakmadan Geçme