Muğla'da Ebeler Haftası Kutlandı

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Ebeler Haftası ebelere pasta kesimi ile gerçekleştirildi.

  • 305

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Turhan Togan, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özlem Palancıoğlu, yardımcıları Gülay Karaduman, Mihrican Çelebi ve Kalite ve Destek Hizmetleri Müdür Yardımcısı Seral Tuncer ile Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi görev yapan ebelere 3. Kat Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği toplantı salonunda ziyaret ederek Ebeler Haftası'nı kutladı.

Muğla'da Ebeler Haftası Kutlandı

Programda konuşma yapan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Turhan Togan “Ellerinde doğduğumuz, dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin; dünyanın en eski ve kutsal mesleği olan ebeliği, gece gündüz demeden fedakarca; doğum öncesi ve sonrasında anne ve bebeğin sağlığını korumak, yükseltmek amacıyla üstün gayret ve sevgiyle yerine getiren başta kurumumuzda görevli ebelerimiz olmak üzere tüm ebelerimizin " Ebeler Haftası’nı kutlar, toplumun temel taşı olan ailelerimizin sağlığına olan değerli katkınız için teşekkür ederiz” dedi.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan en genç ve en kıdemli ebeler ile birlikte pasta kesilerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.
 

Bakmadan Geçme