Muğla'da 2. Düğün Yemekleri Festivali

Muğla Düğün Yemekleri Festivali'nin 2'ncisi geleneksel yöntemlerle üretilmiş doğal, organik, ata tohumu, ilaçsız ürünlerin satıldığı pazar açılışı ile başladı

  • 820
Muğla'da 2. Düğün Yemekleri Festivali
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Slow Food Muğla Topluluğu tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen ’Geleneksel Muğla Düğün Yemekleri Festivali’ Muğla yeryüzü pazarı ve yerel bağlar söyleşisi gerçekleştirildi. Festivalde, Menteşe Belediyesi tarafından vatandaşlara keşkek ikramı yapıldı, mutfak söyleşisi Ege’nin iki yakası kitabı imza töreni düzenlendi. Muğla geleneğinde gelin alması düzenlenirken, zeybek rekor denemesi gerçekleştirildi. Gün boyu düzenlenen etkinlik konser ile sona erdi. 

Muğla'da 2. Düğün Yemekleri Festivali

Slow Food Muğla sözcüsü Gürkan Tetik, “Geleneksel yöntemlerle üretilmiş doğal, organik, ata tohumu, ilaçsız ürünlerin satıldığı bir pazarımız var. Bunun yanında biz aynı günde düğün yemekleri festivalini icra ediyoruz. Düğün yemekleri festivalimizde 2’ncisinde gerçekleştirdik. Geçen sene birincisine ciddi bir katılımcı almıştık. Bu sefer 2’ncisinde daha yoğun katılım olacağını düşünüyoruz. Burada da gelin alma, geleneksel yöntemler adı Yörük giyim kıyafetleriyle gelin alma ve damat traşında etkinlikler olacak. Son olarak zeybek eğitimi ve ardından rekor denememiz olacak. Eğer bu sene rekor denememiz başarılı olursa seneye Guinness Rekorlar kitabı için başvuru yapacağız. Şu anda Bin kişilik bir hedefimiz var Zeybek rekorunu kırmak için. Aynı anda ve alanda Yağcılar alanındaki ön tarafındaki sokağı kapatacağız o saatte" dedi.

Bakmadan Geçme