• Haberler
  • Eğitim
  • Müdür Çay, Yatağan öğretmenlerini çim hokeyi ile buluşturdu

Müdür Çay, Yatağan öğretmenlerini çim hokeyi ile buluşturdu

Muğla'nın eğitim alanındaki yenilikçi ve birleştirici projelerinden biri olan Öğretmen Etkileşim Günleri, bu kez Yatağan ilçesinde gerçekleşti. İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay'ın katılımıyla düzenlenen etkinlik, Yatağan öğretmenlerini çim hokeyi ile buluşturdu.

  • 280

Müdür Çay, Yatağan öğretmenlerini çim hokeyi ile buluşturdu

Muğla İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Öğretmen Etkileşim Günleri, Muğla’daki öğretmenleri farklı spor dallarıyla, kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmayı amaçlıyor. 8’inci kez düzenlenen etkinlik kapsamında Yatağan’daki öğretmenler, çim hokeyi etkinliğiyle bir araya geldi.
İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, her etkinlikte olduğu gibi bu etkinlikte de öğretmenlerle bir araya geldi. İlçede 27 okulu temsilen 27 öğretmenin katıldığı etkinliğe, İlçe Millî Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve şube müdürleri de katıldı.

Çim hokeyi etkinliğinden önce Bozüyük Mahallesi’nde (Güzelköy) öğretmenlerle samimi bir buluşma gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinleyerek, eğitim sahasındaki deneyimlerini paylaştı.

Çim hokeyi etkinliğinde buluşan öğretmenler, beden eğitimi öğretmeni Mahmut İmren ve öğrencilerden çim hokeyi sporu hakkında bilgi aldılar ve dostluk maçında keyifli zaman geçirdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Emre Çay, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Öğretmenlerimizle doğal ortamlarda samimi buluşmalar sayesinde, eğitim sahamızda bir arada oluyor ve somut bilgileri onlardan öğrenme fırsatına erişiyoruz. Bakanlığımızın hazırladığı Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile öğretmenlerimizin emeğiyle, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun, Türkiye'nin değerlerine ve vizyonuna uygun bireyler yetiştireceğiz" dedi.

Öğretmen Etkileşim Günleri, Muğla'nın eğitim alanındaki başarılı ve yenilikçi yaklaşımlarından biri olarak dikkat çekiyor ve öğretmenler arasındaki dayanışma ve etkileşimi artırıyor.

Bakmadan Geçme