MSKÜ 'Bilge Fikirler Yarışması' düzenliyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öncülüğünde 26 Nisan 2024 tarihinde MSKÜ Bilge Fikirler Yarışması düzenlenmesi için çalışma başlatıldı.

  • 713

Bu etkinlik vasıtasıyla eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, bilimsel, teknik, sosyal ve kültürel alanlarda faaliyet gösteren tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin lisans ve lisansüstü öğrencileri ile mezunlarının; bilişim teknolojileri, sağlık ve medikal teknolojileri, orman, ziraat ve su ürünleri, enerji üretimi ve depolama, iklim değişikliği, çevre ve yeşil mutabakat, doğal afetler, göç, turizm ve mobilite temalarında her proje ve fikirlerinin yarışma sonunda desteklenmesi hedeflenmektedir.

Bu etkinlik ile üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin ilgili temalardaki fikirlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. MSKÜ Bilge Fikirler Yarışması Bilişim Teknolojileri, Doğal Afetler, Enerji Üretimi ve Depolama, Göç, İklim Değişikliği, Çevre ve Yeşil Mutabakat, Mobilite, Orman, Ziraat ve Su Ürünleri, Sağlık ve Medikal Teknolojileri ve Turizm ana temalarında düzenlenecektir.

Proje katılım şartları ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak; Üniversitelerin lisans/lisansüstü bölümlerinde okuyor olmak, mezun olunmuş ise mezuniyetin üzerinden 5 sene geçmemiş olması; başvuru tarihi bitmeden başvurmaktır.

Ödüllü olan yarışma için başvuru 4-22 Mart 2024 tarihleri arasındandır. Yarışmanın sponsorları arasında Muğla Valiliği, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Güney Ege Kalkınma Ajansı, Sıtkı Koçman Vakfı, Muğla Teknopark, Bilge Teknoloji, NANO ve Inova Muğla Teknoloji Transfer Ofisi yer almaktadır.

Etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye http://mskubilgefikirler.org web sayfasından ulaşılabilecek.

Bakmadan Geçme