• Haberler
  • Siyaset
  • MHP Lideri Bahçeli, Fethiye'li Boran'ın En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi

MHP Lideri Bahçeli, Fethiye'li Boran'ın En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir dönemdir kanser tedavisi gören 17 yaşındaki Mehmet Boran Kara'nın hayattaki en büyük  isteğini Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli geri çevirmeyerek gerçekleştirdi. 

  • 379

MHP Lideri Bahçeli, Fethiye'li Boran'ın En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir dönemdir kanser tedavisi gören 17 yaşındaki Mehmet Boran Kara’nın hayattaki en büyük  isteğini Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli geri çevirmeyerek gerçekleştirdi. 

Fethiye’nin Nif Mahallesinde ikamet eden ve yakalandığı amansız hastalık sonucu bir süredir tedavi gören 17 yaşındaki Mehmet Boran Kara’nın en büyük  hayali MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ile konuşmak veya görüşmekti. Kara, bu isteğini kendisini sık sık ziyaret eden MHP Fethiye İlçe Başkanı Av. Abdulkadir Tekin’e söyledi. 

İlçe başkanı Abdulkadir Tekin’de Mehmet Boran Kara’nın genel başkan Devlet Bahçeli ile görüşmek isteğini  MHP Muğla il başkanı Oğuzhan Akarfırat’a iletti. 

MHP il başkanı Oğuzhan Akarfırat’ın ve MHP geçmiş dönem Muğla Milletvekili adayı Kaan Kürşat Gönül’ün de girişimleri sonucu Kara’nın bu talebi MHP genel merkezine götürüldü.

Kendisine gelen bu talebi düşünmeden kabul eden ve Fethiye’li Mehmet Boran Kara’yı telefon ile arayan MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Kara ile yaklaşık 5 dakikalık bir konuşma gerçekleştirdi. 

Görüşmede, Mehmet Boran Kara’ya geçmiş olsun dileklerinde bulunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Sesiniz çok iyi geliyor. Allah’ım yardımcınız olsun ve tez zamanda hastalığınızın şifasını versin. Ne zaman arzu ederseniz beni arayabilirsin. Ankara’ya da yolun düşerse, genel merkezimizde seni ağırlamak isterim” ifadelerinde bulundu.

MHP lideri Bahçeli’nin sesini duyduğu an heyecanlanan Fethiye’li Mehmet Boran Kara ise, “MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beye uzun ömürler dilerim. Kendisini çok seviyorum. O gerçek bir Türk lideridir. Onunla konuşmak veya görüşmek hayattaki en büyük arzumdu. Bu hayalimin gerçekleşmesinde destek olan MHP ilçe başkanımı Abdulkadir Tekin abime, il başkanımız Oğuz Akarfırat beye, MHP geçmiş dönem Muğla Milletvekili adayımız Kaan Kürşat Gönül ve emeği geçen diğer büyüklerime teşekkür ederim. Çok sevinçliyim ve mutlu oldum” dedi. 

Mehmet Boran  Kara’nın en büyük  hayalinin gerçekleşmesi için girişimde bulunan MHP Fethiye İlçe Başkanı Av. Abdulkadir Tekin ise, “Mehmet Boran ile uzun zamandan bu yana tanışıyoruz. Sık sık da fırsat buldukça onu evinde ziyaret ediyorum. O çok güçlü bir genç ve inanıyoruz ki yakalandığı rahatsızlığını da kısa sürede yenecek ve sağlığına kavuşacak. Boran’ın en büyük hayalinin genel başkanımız  Devlet Bahçeli bey ile görüşmek veya konuşmak olduğunu öğrendik. Bu anlamda bizde girişimlerde bulunduk. MHP Muğla il başkanımız Sayın Oğuz Akarfırat beyin ve  MHP Genel merkezimizde görevli Milletvekili danışmanımız Kaan Kürşat Gönül beyin de çabaları ile bu talebimiz genel başkanımıza ulaştırıldı. Ve her zaman olduğu gibi mütevaziliğini gösteren genel başkanımız, bilge liderimiz Devlet Bahçeli bey de Boran ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüyoruz ki Boran kardeşimiz de bu görüşmeden sonra daha da mutlu oldu. İnşallah sağlığına kavuştuktan sonra Mehmet Boran ile beraber  Ankara’ya giderek bizzat genel başkanımızın elini öpeceğiz” diye konuştu.

Bakmadan Geçme