Meteoroloji uyardı, kar bekleniyor!

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Pazartesi gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde beklenen yağışların yüksek kesimlerde kar şeklinde olması beklenirken olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşın dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından sel, su baskını ve fırtınaya karşı tedbirli olunması yönünde uyarı yapılırken yapılan açıklamada, ‘’ Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta sonundan (22.01.2022 Cumartesi ) itibaren bölge genelinde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta başından (24.01.2022 Pazartesi) itibaren ise, bölgemizin Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşın soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor’’ ifadelerine yer verildi.
Haber
KAR BEKLENİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Hava Durumu raporuna göre,
22.01.2022 Cumartesi günü yağışların, Güney Ege ve Akdeniz'de kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 
23.01.2022 Pazar günü; yağışların Akdeniz kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde ise kar yağışlı olması bekleniyor. 
24.01.2022 Pazartesi gününden itibaren; Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle bölgemizde beklenen yağışların yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 
Yapılan son değerlendirmelere göre aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27.01.2022 Perşembe gününe kadar etkili olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşlarımızın ve yetkililerin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem taşımaktadır. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN