• Haberler
  • Güncel
  • Köyceğiz 'Yaz Festivali' İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Köyceğiz 'Yaz Festivali' İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Köyceğiz'de 21-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Yaz Festivali için hazırlıklar tamamlandı. Festivalde konserlerin yanı sıra kurulacak panayır alanında Anadolu'nun farklı lezzetleri katılımcılara sunulacak.

  • 2142

Yaz tatilinin başlaması ile birlikte Köyceğiz’de festival heyecanı da başlıyor. 21-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Yaz Festivali”, yerli ve yabancı tatilcileri müzik dolu günlerle buluşturacak. Festival, Anadolu’nun zengin müzik kültürünü farklı sanatçıların performanslarıyla sahneye taşıyacak.
Festivalin açılışı, 21 Haziran’da Karadeniz’in sevilen ezgilerini sunacak Grup Körfez’in konseriyle yapılacak. Ardından 22 Haziran’da İstanbul Girls Orchestra, sadece kadınlardan oluşan orkestrasıyla sahne alacak. 23 Haziran’da ise Köyceğiz Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, geleneksel Türk Sanat Müziği’nin en güzel eserlerini icra edecek.
Ege’nin hüzünlü türkülerini Adem Kazan 25 Haziran’da, İç Anadolu’nun muhteşem türkülerini Mustafa Selçukoğlu ise 26 Haziran’da seslendirecek. 28 Haziran’da ünlü grup Zakkum, hit şarkılarını Köyceğizliler için söyleyecek. 29 Haziran’da Deniz Sakınak’ın türküleriyle devam edecek festival, 30 Haziran’da Yörük Yaren Gecesi ile sona erecek ve Yörük Kültürüne özel bir veda yapılacak.
Festival süresince, yöresel ürünlerden hediyelik eşyalara, takı tasarımlarından tekstil ürünlerine kadar geniş bir yelpazede ürünlerin satışının yapılacağı panayır alanı, ziyaretçilere alışverişin keyfini çıkaracakları bir ortam sunacak. Ayrıca festivalde sunulacak yöresel lezzetler, katılımcılara Anadolu’nun farklı bölgelerinin damak tadını keşfetme fırsatı verecek.
 

Bakmadan Geçme