Koronadan Ölen Şahıs 18 Mart'ta Fethiye'ye Gelmiş

Fethiye'de koronavirüsten dolayı önceki gün vefat eden emekli gurbetçi 71 yaşındaki Mehmet Saltık ile Koronavirüsü teşhisi konulan eşi Sevinç Saltık'ın Fethiye'ye İstanbul'dan geldikten 6 gün sonra maske takarak Fethiye Devlet Hastanesi'ne gittikleri belirtildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçede belediye olarak Koronavirüs salgınına karşı yaptıkları çalışmaları anlattığı basın toplantısında, ilk ölüm vakasıyla ilgili bilgiler de verdi. Gurbetçi Saltık çiftinin Fethiye'ye İstanbul'dan 18 Mart'ta geldiği ve 24 Mart'ta, Fethiye Devlet Hastanesi'ne maske takarak gittiklerini söyleyen Başkan Karaca ' Bir hafta sonra da tedavi gördüğü hastanede kaybettik. Defin işlemlerini de belediye ekiplerimiz yaptı. Eşinin de test sonuçları pozitif çıkmış, akciğerlerinde ciddi hasarlar meydana gelmiş' ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye Devlet Hastanesi’nde Covid-19 nedeniyle tedavi gören 71 yaşındaki Mehmet Saltık, önceki gün hayatını kaybetmişti. Fethiye’de toprağa verilen Mehmet Saltık’ın eşi Sevinç Saltık’ın aynı hastanede Korona teşhisiyle tedavi gördüğü belirtilmişti. Çiftin Fethiye’ye geldikten bir hafta sonra hastaneye başvurdukları öğrenildi. Saltık ailesinin Almanya’nın Hamburg kentinde yaşadığı ve Şubat ayı içinde İstanbul’a, 18 Mart’ta da Fethiye’ye geldikleri kaydedildi. Koronavirüsünden vefat eden Mehmet Saltık’ın Akarca Mahallesi’ndeki evi çevresinde Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri gözetiminde izole çalışmaları yapıldığı da öğrenildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ilçede belediye olarak Koronavirüs salgınına karşı yaptıkları çalışmaları anlattığı Tamirhane Müdürlüğü’ndeki basın toplantısında halen Fethiye Devlet Hastanesi’nde 5 tane pozitif vakanın bulunduğunu da ifade etti. Başkan Karaca, “Fethiye’de pozitif vaka var mı yok mu, bazı kurumlar açıklamıyor ama bize inanılmaz bir mesaj geliyor. Şu anda Fethiye Devlet Hastanesi’nde 5 tane pozitif vaka var. İki gün önce yine pozitif vaka sonucunda vefat eden vatandaşımızın Çatalarık Mezarlığı’na defin işlemleri, ekibimiz tarafında gerçekleştirildi. Bu vatandaşımız Almanya Hamburg’da yaşayan bir vatandaşımız. Şubat ayında İstanbul’a geliyor, 18 Mart itibariyle de Fethiye’ye giriş yapıyor. 24 Mart’ta da maskesini takarak eşiyle birlikte Fethiye Devlet Hastanesi’ne gidiyor. İki gün önce de vefatı gerçekleşiyor. Eşi de pozitif vaka olarak şu an Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyor. Genel durumu iyi ama tomografi sonuçlarına baktığınız zaman akciğerlerinde ciddi hasarlar olduğu görülüyor. Ve bunun yanında da 8 tane şüpheli hastamız şu an Devlet Hastanemizde yatıyor. Onların test ve tahlil sonuçları gelmedi. Çekilen tomografi sonuçlarında pozitif vaka olma ihtimalleri yüksek görünüyor. Onlara Allah’tan şifalar diliyorum. Bizler turizm bölgesi olarak bu girişi durdurmadığımız takdirde ve sokağa çıktığınız takdirde ciddi problemler bizi bekliyor. Fethiye’ye insan girişlerinin durdurulmasını istiyoruz. Sokakta olan bütün vatandaşlarımızdan rica ediyorum, lütfen evlerinizde izole olun”dedi.
Karantina Söz Konusu Değil
Başkan Karaca, ölüm vakasının olduğu Akarca Mahallesi için herhangi bir karantinanın söz konusu olmadığını ifade etti. Karaca, “O bölgeyle ilgili Sağlık Müdürlüğü geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. O bölgenin izole olmasıyla ilgili iki gündür çalışmalar aralıksız devam ediyor. Başhekim ve Kaymakamımızla görüştük. Bu çalışmalar kontrol altında devam ediyor. O bölgeyle ilgili karantina söz konusu değil” diye konuştu.
 

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Linda | 03 Nisan 2020 16:35

    Çok insanlar yolda, Gunlukbasi, ve Fethiye centrum normal gibi. Mugla yol kapatmayi lazim.

BUNLARA DA BAKIN