• Haberler
  • Ekonomi
  • Hemen silin: Kredi kartınızdan izinsiz para çeken 12 uygulama!

Hemen silin: Kredi kartınızdan izinsiz para çeken 12 uygulama!

Bilişim ve siber güvenlik uzmanları, kredi kartınızdan para çeken uygulamalar ile ilgili bir liste yayınladı. İşte detaylar...

  • 778
Hemen silin: Kredi kartınızdan izinsiz para çeken 12 uygulama!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Siber güvenlik uzmanları, Android platformunda kullanıcıların güvenliğini tehdit eden ve kredi kartınızdan izinsiz bir biçimde para çeken uygulamalar listesi hazırladı. Bu listede, daha önce kullanmış olduğunuz veya halen kullandığınız farklı uygulamalar yer alabilir. Bu sebeple yayınlanan listeyi kontrol etmenizde ve telefonunuzda bulunup bulunmadığına göz atmanızda fayda var.

Listelediğimiz bu uygulamaları derhal silmelisiniz
Son aylarda yaşanan siber saldırılar ve kullanıcıların veri gizliliğini ihlal eden uygulamaların varlığı kullanıcıları endişelendiriyor. Uygulamalardaki ve işletim sistemlerindeki güvenlik açıklarından faydalanan, bunun yanı sıra yine Android kullanıcılarının dikkatsizliğinden yararlanan birtakım uygulamalar hem kişisel verileri çalabiliyor hem de maddi zarar oluşturabiliyor.

Siber güvenlik uzmanları tarafından yayınlanan bu uygulama listesinde, Instagram üzerinden profil fotoğrafı indirebileceğiniz uygulamalardan, basit not tutma ve el feneri uygulamalarına kadar masum görünen birçok farklı uygulama mevcut. Bu anlamda, uygulamanın amacı ve boyutu ne olursa olsun, güvenilir olup olmadığını kontrol etmenizde yarar var.
İşte kredi kartınızdan para çeken o uygulamalar:

High
Speed Camera
Smart Task Manager
Flashlight+
K-Dictionary
Quick Note
Currency Converter
Joycode
EzDica
Instagram Profile Downloader
Ez Notes
A Calculator

Sizler bu uygulamalardan kaçına sahiptiniz? Daha önce benzer bir durumlar karşılaştınız mı? Eğer sizin de kartınızdan izinsiz para çeken herhangi bir uygulama varsa, bizlerle sosyal medya hesaplarımızdan ve yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.
 

Bakmadan Geçme