Hatay'a uçurtma ve bisiklet desteği

Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir araya gelen gönüllüler, deprem bölgesindeki çocuklara için Hatay'a 480 adet uçurtma ve 480 adet bisiklet gönderecek.

  • 268
Hatay'a uçurtma ve bisiklet desteği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bodrum Tek Yürek ve İyilik Atölyesi gönüllüleri Hatay’daki depremzedelere gönderilmek üzere uçurtma yapmaya başladı. Herodot Kültür Merkezi’nde buluşan gönüllüler, ayrıca hayırseverlerin destekleri ile alınan 480 adet bisiklet de Hatay’daki depremzede çocuklar için yola çıkacak. Bisiklet ve uçurtmaların 150 tanesi Hatay Arsuz’da Bodrum Belediyesince kurulan kardeş kentteki çocuklara hediye edilecek, geri kalanlar ise Hatay’ın köylerindeki çocuklara dağıtılacak.

Depremzede çocuklara çifte bayram yaşatmak istediklerini söyleyen Bodrum Tek Yürek gönüllüsü Emrah Çatak; "Yaşadığımız deprem felaketinden sonra Bodrum Belediyemizin Hatay Arsuz’da kurduğu kardeş kentte küçük kız kardeşimizin bisikletinin bozulmasıyla bizim hikayemiz başladı. Oradaki arkadaşlarımız bisikleti tamir ettirecek yer bulamadığı için biz buradan bisiklet bulup kardeşimize gönderdik. Daha sonra bu konuyla ilgili bir proje geliştirdik. Çocukların hayallerine ortak olmak istedik. Çocukların en büyük hayali uçmak ya da rüzgarla dans etmek. 23 Nisan’da Arsuz’a 480 uçurtma ve 480 bisiklet ile gideceğiz. Bir kısmını oradaki çocuklara vereceğiz ve bölgedeki köylere giderek kalanları dağıtacağız. Çocukların cıvıltılarıyla yeri ve göğü rengarenk süsleyeceğiz. Ülkemizin en büyük hastalığı iyilik ve iyilik bulaşıcı bir hastalık. Hepimiz iyilik yapmak için hastayız. Kalbinde iyilik atan herkesi bu yardıma destek vermesi için bekliyoruz. Biz bunu Bodrum’dan başlattık ve yarışmaya çevirmek istiyoruz. Bodrum olarak Hatay Arsuz’u rengarenk yapacağız. Buradan Türkiye’deki mahallelere sesleniyoruz lütfen deprem bölgesindeki mahalleri cıvıl cıvıl yapın" dedi.

Bakmadan Geçme