Gram altın rekora koşuyor!

Altın fiyatları günden güne artmaya devam ederken yatırımcılar daha fazla artışın olacağını düşünerek altına daha fazla yatırım yapmaya devam ediyor. Gram altın piyasa şartlarını zorlayarak yükselişe devam ediyor.

  • 937

Analistler, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına dair belirsizliğin sürdüğünü belirterek, dün yayımlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının, yetkililerin para politikasını hızlı gevşetme konusunda endişelerini gösterdiğini söyledi.

Tutanaklarda, Fed yetkililerinin, enflasyonun düşürülmesinde daha fazla ilerleme kaydedilmesinin beklenenden daha uzun sürebileceği ihtimaline ağırlık verdiği görüldü.

Tutanaklar sonrası, para piyasalarında Fed'in martta faizi sabit bırakacağına dair beklentide değişiklik olmazken, bankanın mayısta faiz indirimine başlama ihtimali yüzde 29, haziranda başlama ihtimali de 70 ile fiyatlanıyor.

Analistler, bugün yurt içinde TCMB'nin faiz kararının yanı sıra haftalık para ve banka istatistikleri, dünya genelinde ise öncü imalat sanayi, hizmet sektörü ve bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ile ABD'de haftalık işsizlik maaşı başvuru verilerinin takip edileceğini aktararak, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 40 ve 2 bin 60 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 20 ve 2 bin dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu kaydetti. Peki, bugün altın güncel altın fiyatları ne kadar? İşte, 22 Şubat 2024 canlı tablo ile çeyrek, yarım ve gram altın fiyatında son durum...

Gram altın dün rekor seviyeye yükseldi ve 2.024 TL'yi gördü. Bugün ise 2.023 TL'den başlayan gram altın fiyatı Merkez Bankası faiz kararının açıklanmasının ardından 2 bin 21 TL'ye geriledi.
GRAM ALTIN FİYATI

Alış: 2.021,29

Satış: 2.021,60
 

Bakmadan Geçme