GAZETECİLERE SALDIRIYA TGK'DAN KINAMA

Kahramanmaraş'ta geçici görev yapan polis ekibinin, Dulkadiroğlu ilçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde kavga görüntüsünü çeken gazetecilere sözlü ve fiili saldırıda bulunması, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından yapılan yazılı bir açıklama ile kınandı.  Deprem bölgesinde fedakârca görev yapan gazetecilere yönelik saldırının demokratik yaşama müdahale anlamı taşıdığı ve asla kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada şu görüşlere yer verildi. 

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi - Damla AKYOL

 “Meslektaşlarımıza yönelik çirkin saldırılara ne yazık ki bir yenisinin eklendiğini üzülerek haber aldık. Edindiğimiz ilk bilgiye göre; Dulkadiroğlu ilçesi Yavuz Selim Mahallesinde çadırda kalan aileler arasında kavga çıkmış, kavga meslektaşlarımız tarafından görüntülenmiştir. Ancak kavgayı görüntüleyen gazetecilere sivil polis olduğu öğrenilen kişilerce müdahale edilmiş; muhabirlerin Cumhurbaşkanlığı Basın Kartlarını göstermelerine rağmen fiili ve sözlü saldırıda bulunmuş, gazetecilerin cep telefonlarına el konularak görüntüler silinmiştir. Çıkan arbedede bir gazeteci elinden yaralanmıştır. 
Kamunun haber alma özgürlüğü adına görev yapan meslektaşlarımızın, aynı şekilde kamu görevi yapan polisler tarafından engellenmesi ve saldırıya uğraması asla kabul edilemez.
Meslektaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyor, olayın detaylarının incelenerek suçluların cezalandırılmasını bekliyoruz. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak konunun takipçisi olacağız.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN