FTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildi

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi ve Fethiye Çevre Sağlığı Birimi işbirliğinde gerçekleştirilen Legionella Eğitimi'nde katılımcılara, Lejyoner hastalığının nedenleri, bulaşma ve korunma yolları hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

  • 1058
FTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

27 Mayıs 2022 tarihinde FTSO Likya Salonu’nda gerçekleştirilen eğitime, FTSO üyesi ve üye işletmelerde çalışanlardan oluşan toplam 37 kişi katıldı. Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi Hekimi Dr. Koray Arslan ve Fethiye Çevre Sağlığı Birimi’nden Ramazan Kırlı tarafından verilen eğitimde, Lejyoner hastalığının nedenleri, bulaşma ve korunma yolları kapsamlı şekilde ele alındı.FTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildiFTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildi

Tüm gün süren eğitimde hastalıkta en önemli noktanın nedenini bulmak ve bu hastalığa neden olacak etkenlerin önüne geçmek olduğuna vurgu yapıldı.  Konaklama sektörünün hastalığa karşı çok dikkatli olması istenirken, işletmelerin sorumlu personel isimlerini Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilmesi gerektiğinin altı çizildi.

FTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildiFTSO'da legionella eğitimi gerçekleştirildi

Bakmadan Geçme