Fethiye'de berber ve kuaförler dezenfekte edildi

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen korona virüsü tedbirleri kapsamında kademeli olarak berberler, kuaförler, güzellik salonları ve AVM'lerin faaliyete geçeceği duyurulunca tüm yurtta olduğu gibi Fethiye'de de hazırlıklar başladı.

PAYLAŞ
Gerçek Fethiye Gazetesi -

Fethiye Belediyesi ekipleri ilçedeki tüm işletmeleri kurulan 10 ekip ile dezenfekte ediyor. Mart ayında korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında birçok işyeri kapatılmıştı. Salgınla mücadelede olumlu sinyallerin alınmasıyla birlikte normalleşme süreci başlıyor. Normalleşme planına göre, 11 Mayıs Pazartesi günü kuaför, berber ve güzellik salonları hizmet vermeye başlayacak. Fethiye Belediyesi de ilçede meslek kuruluşlarına kayıtlı tüm kuaför ve berberleri dezenfekte etmeye başladı. 

BELEDİYEMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ
Berber salonu işletmecileri Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ederek, “Randevu sistemi ile çalışacağız. Bu kapsamda tüm tedbirlerimizi aldık. Elimizden geldiğince sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Tek kullanımlık havlularımızı hazırladık. Müşterilerin temas ettiği her yeri dezenfekte edip diğer müşteriyi öyle alacağız. Kullandığımız aletleri de yine tek kullanımlık olacak şekilde hazırladık. Bizler de maskesiz çalışmayacağız ve maskesiz müşterileri almayacağız. Fethiye Belediyesi’ne çok işyerimizi dezenfekte ettiği için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN