• Haberler
  • Ekonomi
  • Fethiye Salı Pazarı'nda yiyecek sektöründe işler nasıl? Deniz Barutçu açıkladı..

Fethiye Salı Pazarı'nda yiyecek sektöründe işler nasıl? Deniz Barutçu açıkladı..

Muğla'nın Fethiye ilçesinde her Salı günleri kurulan Salı Pazarı'nda yiyecek-içecek sektörleri de faaliyet gösteriyor. Deniz Barutçu, geçtiğimiz senelere oranlar bu sene işlerin durumunun nasıl olduğu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

  • 1814

Fethiye Salı Pazarı'nda yiyecek sektöründe işler nasıl? Deniz Barutçu açıkladı..

Muğla’nın Fethiye ilçesinde her Salı günleri kurulan Salı Pazarı’nda yiyecek-içecek sektörleri de faaliyet gösteriyor. Deniz Barutçu, geçtiğimiz senelere oranlar bu sene işlerin durumunun nasıl olduğu ile ilgili açıklamalarda bulundu.


“GEÇEN SEZONLA KIYASLADIĞIMIZDA ÇOK BÜYÜK BİR FARK VAR, GEÇEN SEZON DAHA İYİYDİ”
Deniz Barutçu, her Salı günleri kurulan Salı Pazarı’nda yiyecek-içecek sektöründeki durumu değerlendirdi. Barutçu yaptığı açıklamada, “Vallahi bu sene işler daha düşük açıkçası söyleyeyim, tabi illaki bir yoğunluk başlayacağını umuyoruz hepimizin öyle bir beklentisi var. Fiyatlar biraz yüksek olduğu için tabi insanlar tepki de gösteriyor ama tabi herkes rızkını, kaderini, kısmetini yer. O yüzden bizde beklemeye devam ediyoruz. Allah hepimizin yardımcısı olsun bu sıcakta. Geçen sezonla kıyasladığımızda çok büyük bir fark var, geçen sezon daha iyiydi. Mayıs aylarında geçen sezon, Ondan önceki sezon daha iyiydi ama tabi o zamanlar da fiyatlarımız biraz daha uygundu bu ekonomiden kaynaklı olan bir şey var ama tabiî ki de yapacak bir şey yok. Turistler de fiyatlar için çok yüksek diyorlar, kimsenin yapacak olduğu bir şey bu konuda, bu devlet ekonomiyi arttırdıkça bizde de zam geliyor kaşar olsun kola olsun su olsun bu her şekilde aynı, onlar bize zam yapacak bizde yapmak zorundayız. Burada benim 6 tane personelim çalışıyor ben bunların hepsinin sigortası işte yol masrafı, yemesi, içmesi bunlara da eşitlemem için denkleştirmem işin fiyatları yükseltmek zorunda kalıyorum. Tabi belediyemizin bize verdiği bir fiyat listesi var onun fazla üstüne çıkamıyoruz altına da inemiyoruz bu standarttan gitmek zorundayız. Tabi bizi bu konuda ne kadar kurtarırsa elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Fiyatlar çok yüksek geçen sene kaşarın fiyatı 80 kilosu 80-85 lira iken bu sene kilosu 130-140 lira en kaliteli kaşar şu anda 175-200 lira arasında geziyor. Bu da fiyatlara yansıyor tabi ben şimdi burada bir gözlemeyi müşteriye 100 lira diyince müşteri sen ne yaptın diyor yani bu ne diyor yüksek diyor yani herkes yapacak bir şey yok bizde mecburen belli fiyat kategorisinde 65, 100, 80 bantlarında gezmeye çalışıyoruz elimizden geldiğince” dedi.
 

Bakmadan Geçme